Odvraćanje bilo koga od napada na naš narod i teritoriju je zadatak Vojske Srbije, koji mora da obavlja u svakom trenutku, izjavio je danas predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić posle otvaranja novog hangara i obilaska vojnog aerodroma u Batajnici.


Vučić je novinarima rekao da će Srbija ojačati svoju avijaciju i da je u toku prijem dva ruska helikoptera Mi-17, posade su već u Rusiji i te letelice treba da stignu početkom juna.

On je istakao da je obavljena modernizacija i kompletno opremanje jednog lovca-bombardera „Orao“, koja je koštala četiri puta manje nego što su neke zemlje Zapada tražile da to urade na avionu „Galeb G-4“.

Vučić je najavio i da će za nekoliko meseci 12 od 14 proizvedenih školskih aviona „Lasta 95“ biti u upotrebi u Vojsci Srbije, kako bi budući piloti na njima imali početnu obuku.

Na batajničkom aerodromu Vučiću i predstavnicima Ministarstva odbrane prikazana su razna nova i modernizovana sredstva vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane, među kojima i modernizovani radar P12, izviđački sistem MIP-11 i rakete KUB.

Vučić je istakao da Vojska Srbije razvija i unapređuje svoje operativne sposobnosti i pokazuje „kako da se našom pameću i znanjem takmičimo sa svetom, sa onima koji imaju više novca od nas, a da ne zaostajemo u funkcionalnim i operativnom sposobnostima naše armije“.

On je ukazao da Vojska Srbije dosta radi na razvoju raketnih sredstava, jer prati sve što se dešava u regionu i kako se pojedine zemlje naoružavaju i dobijaju helikoptere „koji mogu da uništavaju naše oklopne ciljeve“.

Vučić je objasnio da su srpski stručnjaci uspeli da pronađu rešenje da sada Vojska Srbije može da uoči te helikoptere mnogo dalje i gađa ih na mnogo većoj udaljenosti nego što oni mogu da vide i gađaju naše pokretne ciljeve.

Ovo je pokazivanje naše snage, znanja i pameti, koliko dobrih stručnjaka imamo… Verujem da ćemo nastaviti i moći da se takmičimo sa neuporedivo razvijenijim zemljama od nas, poručio je on.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari