Sanda Rašković Ivić, vođa koalicije DSS i Dveri, kao dosledni pripadnik DOS-a uvek na kraju okrivi narod – „narod je palio skupštinu“. Nije, kao što nije narod ni abolirao Solanu, niti je pustio 1.200 terorista uključujući i braću Mazreku, ubice i silovatelje iz Klečke, ali jeste DOS, čiji je Sanda Rašković Ivić bila oduševljeni član, kaže za Danas Bratislav Jugović, potpredsednik Pokreta socijalista, povodom razgovora sa Sandom Rašković Ivić, objavljenom u jučerašnjem broju našeg lista.
Jugović smatra da „DOS Sande Rašković Ivić nije pitao narod da potpiše sporazum sa NATO, niti da smeni sve ratujuće generale, a njihov najveći broj pošalje u Hag, kao što nije pitao narod da li da sprovede pljačkašku privatizaciju“.
– DOS Rašković Ivić nije pitao narod da potpiše sporazum sa NATO, niti da smeni sve ratujuće generale, a njihov najveći broj pošalje u Hag, kao što nije pitao narod da li da sprovede pljačkašku privatizaciju. Neprikosnoveni vođa DSS i Dveri Rašković Ivić ne sakriva koliko joj je lako da okrivi svoj narod, ali joj je teško da prizna sebi da je bila visoki državni funkcioner u svim fazama vlasti DOS-a do poslednjeg dana i uvek veoma, veoma dobro plaćena. Uz platu je išla i nadoknada za ćutnje o agresiji na SRJ, ćutanje o kidnapovanju Miloševića, tišina o uskraćenim pravima Srba u Hrvatskoj. Kolika plata toliko i ćutnje, konstatuje on.
Jugović ističe da „naš predsednik Aleksandar Vulin nije hteo da ćuti, zato je napuštao vlast. Rašković Ivić je više volela da ćuti“, „Zato nikada nije napuštala vlast, ni veoma veliku platu. Nego da Vas gospodo iz DSS i Dveri još jednom pitamo, ko je Vaš kandidat za premijera? Naš je Aleksandar Vučić, a Vaš?“, tvrdi sagovornik Danasa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.