– Najbolji teniser sveta Novak Đoković bio je prinuđen da preda četvrtfinale Dubaija Špancu Felisijanu Lopezu zbog infencije oka po završetku prvog seta (6:3), mada je već od samog starta bilo jasno da ima problema sa vidom. On je zbog toga pozvao lekara tokom prve deonice, ali ništa nije moglo da se uradi u tako kratkom periodu pa je predaja bila jedino logično rešenje. Osim prilike da se bori za trofej koji mu je prošle godine izmakao u finalu, naš as je prekinuo i veliki niz od 17 uzastopnih finala na svim turnirima na kojima se pojavljivao poslednjih godinu dana, a da je ušao u 18. postavio bi novi rekord. Takođe, da je osvojio Dubai dobio bi novih 200 bodova što bi ga dovelo na prag neverovatnih 17.000 bodova, pre nego što počne da brani titule na svim turnirima sve do Rolan Garosa.
– Reč je o infekciji oka koja me muči već nekoliko dana, a danas je uznapredovala, zbog čega nisam mogao da igram. Počelo je sa infekcijom na desnom, ono i jeste u gorem stanju, ali su zahvaćena oba oka u ozbiljnoj alergiji koja je usledila. Danas je bilo izuzetno osetljivo na svetlost i nisam želeo da rizikujem jer me očekuju važni nastupi, prvo Dejvis kup kod kuće, a zatim i Indijan Vels i Majami. Fizički se zaista odlično osećam – obratio se Đoković novinarima na konferenciji na koju je došao sa tamnim naočarima iako je u Dubaiju uveliko bio mrak.
Ako nešto treba da hrabri to je Novakov optimizam, a kako do prvog narednog meča u Dejvis kupu u Beogradu protiv Kazahstana ima tačno nedelju dana može se očekivati da se prvi reket planete do tada oporavi i doprinese pobedi Srbije u nekadašnjoj dvorani Pionir a sada hali „Aleksandar Nikolić„.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.