Mega leči rane u Čačku 1foto:megaleks

Posle uvodna dva kola Superlige osim večtih rivala košarkaši FMP jedini su neporaženi tim. U ritmu koji ne ostavlja dovoljno prostora i vremena za trening i presvlačenje, uz mini skauting narednog rivala, dobra stvar rasporeda koji podrazumeva igranje na svaka dva dana je ta da prelistavanje urađenog ne postoji jer se naredni protivnik već zagreva u dvorištu. Posle poraza u Sremskoj Mitrovici od Partizana, košarkaši Mega Leksa pokušaće u subotu da u Čačku isprave brojne ispoljene slabosti iz prethodne runde, mada će Borac uložiti sav mogući napor da se barem delimično iskupi za debakl protiv Konstantina u Nišu (17.00).

Istog dana, samo dva i po sata kasnije, Partizan će dočekati Konstantin pred navijačima koji će im sigurno čestitati na urađenom u Sremskoj Mitrovici. Biće to prvi zvanični superligaški susret košarkaša i simpatizera crno-belih u Hali „Aleksandar Nikolić“ nakon odrađene suspenzije na startu protiv Borca. Dan kasnije FMP će ugostiti “starijeg brata” Crvenu zvezdu, dok Metalac dočekuje Tamiš.

Najzanimljivija košarka očekuje se u Čačaku. Borac je u KLS ligi bio poznat po tome što je kod kuće igrao na „koš više“ koji je obično postizao bek Aleksa Avramović, dobar individualac i drugi strelac domaćeg šampionata sa 20,5 poena po meču. U prva dva kola Avramović je prosečno ubacivao 21,5 poena i svakako je neko ko je u poslednjih par meseci konstantno na radaru Partizana i Crvene zvezde. Mega će silno želeti da iskali sav bes u Čačaku posle izuzetno loše partije u derbiju sa crno-belima. Nikola Ivanović će sigurno propustiti duel zbog problema sa skočnim zglobom, tako da će Petar Popović biti u ulozi startnog pleja. Značajnu pomoć trebalo bi da dobije od iskusnog i dokazanog Aleksandra Rašića, koji se još uve privikava na novu sredinu posle dolaska iz Turk Telekoma. „Ljubičasti“ bi najveću prevagu trebalo da ostvare pod samim košem, s obzirom da Čačani, osim Strahinje Micovića, nemaju tehnički obučenog i visinski ravnopravnog igrača.

Prvi put od 6. februara Partizan će odigrati kao domaćin duel pred svojim navijačima. Moguću euforiju trener Džikić želeo je da amoritzuje komplimentima na račun košarkaša Konstantina.

– Konstantin je u prošlom kolu, pobedom nad Borcem, pokazao da ima kvalitet i da mu je mesto među osam najboljih u Srbiji. Igraće bez pritiska, nemaju šta da izgube i ne smemo nikako da ih potcenimo. Mi ćemo posle dugo vremena igrati pred našim navijačima, pozivam ih da dođu u što većem broju i podrže svoj klub. Unapred im hvala – poručio je Džikić.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Ulaznice 300 i 500 dinara

Kao i tokom sezone u ABA ligi, ulaznice za subotnji meč u Hali “Aleksandar Nikolić” iznosiće 300 dinara za tribine, a za parter 500. Blagajne se otvaraju dva i po sata pre početka meča, dok će se ulaznice za tribine prodavati i u zvaničnoj prodavnici KK Partizan NIS tokom čitavog dana u subotu.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Raspored

3. kolo

subota

Borac – Mega Leks 17.00

Partizan – Konstantin 19.30

nedelja

FMP – Crvena zvezda 13.00

Metalac – Tamiš 19.00

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari