Uprostorijama Mesne zajednice „Kumodraž 1“ juče je otvorena šesnaesta poslovnica u okviru akcije „52 pošte za 52 nedelje“. Nova pošta će olakšati svakodnevicu oko 8.000 stanovnika i 89 pravnih lica, jer će Kumodražani i privrednici iz ovog naselja moći da računaju na sve poštanske usluge i usluge platnog prometa, od ponedeljka do petka od 8 do 14, a subotom od 8 do 12 časova.
pre.cjk { font-family: „Droid Sans Fallback“,monospace; }p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
– Na ovaj način pokazujemo da i mi u Srbiji svake nedelje možemo da odradimo neku dobru stvar “ od običnih građevinskih radova do primene najsavremenije tehnologije. To je ono što pružamo kao model “ Pošta Srbije je preduzeće koje zapošljava 15.000 ljudi, redovno im isplaćuje plate, raste, razvija se, investira i puni budžet. Ne moramo da učimo od stranih kompanija kako se biva uspešan, jer mi znamo, možemo i spremni smo da radimo- rekao je na svečanom otvaranju Milan Krkobabić, direktor Javnog preduzeća „Pošta Srbije“.
Aleksandar Savić, predsednik Opštine Voždovac, istakao je da se opštinska vlast trudi da popravimo život građana Voždovca.
– Pokazali smo da možemo da menjamo navike i da poboljšavamo uslove života u lokalnim zajednicama. Odgovornom politikom štednje omogućili smo da lokalna samouprava ima više novca i da možemo više da ulažemo tamo gde je to neophodno. Ovo je dobar primer toga. Otvaranjem nove poslovnice Pošte i lokalna samouprava i Pošta Srbije pokazuju punu brigu o građanima- rekao je Savić.
Poštanski majstori su uredili i opremili prostor za poštu u Kumodražu, koji je ustupila Mesna zajednica. Pod jednim krovom u ovom objektu radi ambulanta, od danas i pošta, kao i mesna zajednica koja prepoznaje potrebe i nameru pošte da građanima omogući potrebne servise na kućnom pragu.
Poslovanje dva šalterska mesta biće automatizovano, budući da su umrežena u jedinstvenu informatičko-komunikacionu aplikaciju PostTIS, koja je delo tehnologa i informatičara Pošte Srbije.
Poseban dar Pošte meštanima Kumodraža je besplatan internet kutak u novoj pošti, gde će korisnici moći besplatno da se uvere u prednosti savremenih tehnologija i načina komunikacije, a poštanski službenici će pružati potrebnu internet edukaciju i podršku.
Prvi korisnik usluga poslovnice čiji je poštanski broj 11152 Beograd, bila je MZ „Kumodraž 1″ “ potpisnik ugovora u sklopu promotivne akcije „Post-ekspres za 99 dinara“. U nameri da podstakne privrednu aktivnost i olakša preduzetnicima plasman proizvoda i usluga, Pošta Srbije u naredna tri meseca nudi promotivne cene za slanje biznis paketa i auto-guma.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.