Ekipe javnih komunalnih preduzeća već danima su na terenu, pa su i juče spremno dočekale očekivane padavine koje su manjeg intenziteta, rekao je direktor „Beokoma“ Darko Glavaš.
P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }
“ Preduzeća su angažovana na čišćenju snega, rade pojačano. Temperatura u Beogradu se kreće oko “ 3 stepena Celzijusa, tako da mešavina soli i agregata dobro deluje “ istakao je Glavaš.
On je precizirao da je na terenu danonoćno 1.385 radnika sa 164 vozila. Na gradske ulice posuto 43 tona soli, 14 tona mešavine i tri tone kalcijum-hlorida. Osim „Beograd-puta“, na terenu su i ekipe „Gradske čistoće“ sa osamsto radnika u tri smene, kao i ekipe „Zelenila“, „Parking servisa“ i drugih preduzeća u okviru svojih nadležnosti.
Glavaš je apelovao na građane da očiste sneg ispred svojih domova i lokala i ukazao još jednom da važnost uklanjanja ledenica, naročito nakon porasta temperature.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.