Na Zemunskoj pijaci zakupci muku muče sa svojim tezgama, jer pri većoj vremenskoj nepogodi, one se ruše, a uprava JKP „Gradske pijace“ do sada ništa nije uradila kako bi se postojeće stanje promenilo. Dejan Džidić deset godina prodaje na ovoj pijaci i kako kaže zakupci su nezadovoljni tezgama od kako su postavljene pre dve godine. Svaka je sređivana, popravljana i „krpljena“ i po nekoliko puta, ali uzalud. Kad duva vetar i pada kiša, on i njegove kolege moraju da razvlače tende, jer pijaca nije ni natkrivena.


– Jednom je pala tezga na kojoj ja prodajem, oborena je i staklena vitrina u kojoj su izloženi telefoni. Nastala šteta iznosila oko 150 eura, jer su pored vitrine pukla i tri telefona. Izašla je ekipa, napravila zapisnik i od tada je prošlo pola godine, a iz uprave „Gradske pijace“ niko se nije javio, kaže Džidić. Aleksandra Starovlah prodaje garderobu na ovoj pijaci 20 godina i ističe da joj je prošle godine tezga na kojoj prodaje pala na ruku i povredila.

– Ruka mi je bila tri meseca u gipsu, a na vratu još uvek imam hematom, pod lekovima sam, a da ne govorim o nastaloj materijalnoj šteti, jer mi je roba oštećena. Nisam jedina koja je povređena, ima nas više. Tezge su nebezbedne, nemaju atest, ni upotrebnu dozvolu. Žalimo se upravi pijace stalno, želimo da nam vrate stare tezge, jer ove nikome ne odgovaraju, kaže Starovlah.

Iz JKP „Gradske pijace“ su rekli za naš list, da su u stalnoj komunikaciji sa predstavnicima zakupaca i da je u toku postupak raspisivanja tendera za nabavku novih teško pokretljivih tezgi u skladu sa njihovim zahtevima, a koje će biti funkcionalne i estetski prihvatljive.

– Od septembra meseca razgovaramo sa zakupcima oko iznalaženja najboljeg rešenja. Prethodnih dana sastanci su intenzivirani kako bi što pre došlo do najboljeg rešenja za funkcionisanje pijace Trg. Zakupci mobilne pijace nemaju stalne predstavnike za razgovore, a bilo je nerazumevanja od strane nekoliko pojedinaca što je usporavalo pregovore, kaže Marija Bošnjaković, menadžer za odnose sa javnošću „Gradske pijace“.

Robu odlažu iza toaleta

Još jedan problem zakupaca pijace je što tezge nemaju bunkere, pa robu moraju da odlažu iza javnog toaleta, što je kako ističu nehigijenski, a da bi opet došli do njega moraju da pešače 200 metara. Neki, kako navode, robu nose kući ili iznajmljuju magacinski prostor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari