
Belgrade Beer Fest će generisati privrednu aktivnost od ukupno 5.400.000 evra, a zahvaljujući toj manifestaciji samo kroz PDV direktno u budžet države Srbije biće uplaćeno oko 1.080.000 evra, saopštio je producent festivala.
Već 14. godinu zaredom Beer Fest daje značajan doprinos razvoju manifestacionog turizma u Srbiji. Ove godine zbog besplatnog koncerta grupe Rudimental, ali i koncerata više od 40 sjajnih bendova sa domaće i regionalne scene tokom svih pet festivalskih dana, očekuje se rekordnih preko 20.000 turista iz celog sveta.
Strani turisti u Beogradu tokom festivala borave prosečno tri dana i troše oko 90 evra dnevno, tako da su procene da će ove godine zahvaljujući Beer Festu samo kroz PDV direktno u budžet države Srbije biti uplaćeno oko 1.080.000 eura (pdv na pružanje usluga transporta, hotelijerstva, ugostiteljstva itd).
Kada se tome pridoda novac koji će biti potrošen na ove usluge, što je direktni doprinos privredi Beograda i Srbije, Belgrade Beer Fest će generisati privrednu aktivnost
Producent festivala je Beogradska kulturna mreža uz podršku Skupštine Grada Beograda Ministarstva trgovine, turizma telekomunikacija, navodi se u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.