
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić danas je, na sastanku sa ambasadorom Švajcarske Žanom Danijelom Ruhom, ocenio da su odnosi dve zemlje odlični i izrazio nadu da će biti još više švajcarskih investicija u Srbiji, saopštila je Vlada Srbije.
Vučić je Ruhu, koji završava mandat u Srbiji, zahvalio za dobru saradnju i lični doprinos u unapređenju odnosa Srbije i Švajcarske.
Kao jedan od pozitivnih primera unapređenja saradnje Vučić je izdvojio uvođenje švajcarskog modela dualnog obrazovanja u školski sistem u Srbiji, čime će se podstaći razvoj preduzetničkog duha kod mladih.
Ambasador Švajcarske je pohvalio premijera Vučića za uspešno vođenje Vlade i dobar reformski program i dodao da Srbija predstavlja stub stabilnosti u regionu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.