
Posle neočekivanog poraza u trećem kolu olimpijskog turnira od Brazila, selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić ocenio je da je neuspehu kumovao veliki broj grešaka, ali veruje da ima vremena da sve dođe na svoje mesto.
Utakmicu smo počeli kako smo želeli, ali smo je izgubili u napadu, uz velike individualne greške u odbrani. Sada smo u stanju šoka iz kojeg treba da izadjemo i siguran sam da možemo to da uradimo. Jeste strašno, ali nije bezizlazno, rekao je Savić.
Centar našeg tima Slobodan Nikić priznao je da smo odigrali i treću utakmicu loše.
Ponovo smo stizali protivnika i nekako smo uspeli da se vratimo, ali smo onda primili gol kakav ne smemo da primimo. Ostaje nam da probamo da pobedimo u dva naredna susreta i odemo u četvrtfinale.
Branislav Mitrović je dobro branio, a u poslednjoj četvrtini je sa sedam odbrana dao saigračima šansu da se bar izbegne poraz, ali se to nije desilo.
Imali smo željeni start. Zatim smo pali, pa se digli i opet pali. Nismo imali snage da preokrenemo meč. Još sam pod velikim utiskom, vruća je glava, Nemam šta pametno da kažem osim da se okrećemo Australiji, kazao je Mitrović.
Kapiten Živko Gocić istakao je da nemamo problema sa protivnicima, koliko sami sa sobom.
Neočekivan poraz kome se nismo nadali. Držali smo utakmicu do polovine a onda smo počeli previše da srljamo. Brazilci su odigrali na visokom nivu, ali nije to problem, već činjenca da mi ne igramo dobro, kazao je Gocić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.