Dobro smo radili i spremali se, nemamo kadrovskih problema, orni smo za početak kvalifikacija.
Svi jedva čekamo duel sa Ircima, nadam se da ćemo krenuti uz dobru igru i pobedu. Imamo nameru da se iskupimo za rezultate iz prošlosti, iako smo ih zaboravili – siže je Slavoljuba Muslina, ujedno i najbolja ilustracija perspektive iz koje fudbaleri Srbije, na čelu sa debitantom u ulozi selektora, dočekuju start kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i večerašnji duel sa Republikom Irskom na stadionu „Rajko Mitić (RTS1).
Dokazani stručnjak, koji je promenio sistem igre, verovatno i način razmišljanja kod većine reprezentativaca, ne smatra da je meč sa učesnikom osmine finala Evropskog prvenstva u Francuskoj ujedno i presudan po pitanju samog toka kvalifikacija.
– Imamo pred sobom jakog protivnika, veoma borbenog. Optimista sam kada vidim kakve igrače imam na raspolaganju. Na svaku utakmicu u grupi ići ćemo na tri boda. Nema euforije sa naše strane, samo želja da se napravi uspeh. Nemam tremu – poručio je Muslin.
Odnos igrača prema obavezama tokom ovih sedam dana priprema, prema rečima prvog čoveka struke, za svaku je pohvalu, kao i pristupu igri na prethodne tri prijateljske utakmice.
– Vrlo sam srećan u pogledu onoga što sam video od igrača otkad sam selektor. Atmosfera je odlična, vidi se zajedništvo, što govori da su sa nama i suspendovani Matić i Kolarov, koji u ponedeljak mora da se vrati u Mančester Siti na trening – istakao je selektor primer zamenika kapitena, koji je samim dolaskom u Staru Pazovu, u samom jeku nametanja Pepu Gvardioli u klubu, pokazao koliko mu znači igranje za svoju otadžbinu.
Martin O Nil, harizmatični selektor Republike Irske, ne sumnja u nadmoć njegovih izabranika u večerašnjem duelu.
– Ne govorim o fizičkom stanju, već psihološki smo ispred, jer smo neka teška iskušenja u prethodnom periodu uspešno pregrmeli. Na kraju krajeva, mi smo u prošlim kvalifikacijama uzeli četiri boda protiv svetskog prvaka Nemačke, izbacili smo Bosnu u baražu, bili dobri na Evropskom prvenstvu. Mislim da u tome leži naša snaga pred početak borbe za plasman na Mundijal – nabrojao je O Nil činjenice koje nesporno navode na konačni zaključak da će fudbaleri Srbije večeras igrati protiv boljeg od sebe – barem na papiru.
Živković i Grujić "orlići"Fudbaleri Marko Grujić i Andrija Živković prekomandovani su iz A tima u mladu reprezentaciju Srbije za meč sa Republikom Irskom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Grujić se posle dva dana ponovo vratio u ekipu Tomislava Sivića, nakon što je igrao protiv Italije (1:1) u Vićenci, dok je Živković taj duel propustio zbog povrede, iako je bilo u planu da nastupi. Oni su u nedelju napustili Sportski centar FSS u Staroj Pazovi i priključili se „orlićima“ za važnu utakmicu sa Republikom Irskom u Novom Sadu u utorak.
Srbija se nalazi na trećem mestu kvalifikacione grupe sa 14 bodova, jednim manje od Slovenije, ali i mečom manje, dok je prva Italija sa 20.
Ivanović: Start je najvažniji’]
– Ako uspemo da prenesemo na teren ono što smo radili prethodnih sedam dana, možemo da se nadamo uspehu. Irci su možda i najteži protivnik za početak kvalifikacija, ali verujem u trijumf. Irska ima kontinuitet, dugo su na okupu, iskusni i mane nadoknađuju velikom borbenošću. Put je dug i težak, ali najbitnije je da na pravi način startujemo. Selektor nam je usadio u glavu da možemo da napravimo uspeh. Najveće razočaranje je period kada ne učestvujete na velikim takmičenjima, da se borite i pokažete koliko znate. Mi smo najveći krivci, ali neke stvari i dešavanja nisu zavisili od nas – jasan je kapiten Ivanović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.