Prvenac Bačke, sporni Obradović 1

U senci odlaganja mečeva razmaženih i povlašćenih večitih rivala Crvene zvezde i Partizana, zbog dobijanja bonus vremena za pripremu ovonedeljnih evropskih mečeva, najzanimljiviji i(li) najsporniji događaj prvog dana šestog superligaškog kola desio se u Bačkoj Topoli, gde je domaća Bačka protiv Mladosti iz Lučana uzela premijerne bodove u ovom fudbalskom prvenstvu.

To je ono po čemu će utakmicu pamtiti vojvođanska ekipa, dok je Lučancima glavna tema Srđan Obradović, čije je suđenje prošle sezone bilo uzrok brojnih skandala u našem problematičnom klupskom fudbalu. Čovek koji u 153. večitom derbiju nije video da je lopta izašla pola metra u gol aut, pre nego što je Zvezda dala pogodak, ovog puta je dosuđenim penalom za potonjeg pobednika u 55. minutu toliko razbesneo goste, da je trener Nenad Milovanović povukao igrače u svlačionicu, da bi se posle nekog vremena vratili na teren i priveli kraju utakmicu, odlučenu udarcem Luke Lukovića, čiji je udarac u 79. minutu bio iskupljenje za promašen sporni jedanaesterac.

U Subotici i na beogradskom Banovom brdu nije bilo takvih uzbuđenja, ali ni golova. Umesto da pobedom makar na kratko pretekne Zvezdu na vrhu tabele, Voždovac je nulu protiv Spartaka platio kvarenjem plasmana za jednu poziciju. Prvi put ove sezone domaćinstvo nije iskoristio ni Čukarički, ali ambicioznim Brđanima za utehu makar ostaje to što su prekinuli niz pobeda Radničkog iz Niša. Zato se Vojvodina vratila na trijumfalni kolosek. Lale su brzo prebolele poraz od Partizana, kolo pre gostovanja u Ivanjici – 0:1, što im je bilo čak peto slavlje bez lopte u svojoj mreži. Bodovno izjednačenje sa vodećom Zvezdom im je doneo Filip Malbašić, s četiri gola najefikasniji igrač Novosađana u Superligi. I Rad će se po lepom sećati vikend izleta sa Banjice. Nenad Lukić i Vladimir Volkov su već u prvom poluvremenu meča sa Mačvom skinuli sav „kajmak“, a Bojan Matić u nadoknadi vremena, sa bele tačke, samo ublažio poraz Šapčana.

U iščekivanju termina odloženih utakmica, ovu SL rundu zatvorio je sinoćnji duel Radnika i Zemuna u Surdulici, timova koji se međusobno „ganjaju“ u donjem delu tabele.