EP: Odbojkašice Srbije pobedile Češku 1Foto: Odbojkaški savez Srbije (arhivska fotografija)

Odbojkašice Srbije otvorile su 30. Evropsko prvenstvo ubedljivom pobedom nad raprezentacijom Češke (25:22, 25:16, 25:23).

Ekipa Zorana Terzića, osim na početku meča i u trećem setu, nije imala problema protiv najslabijih rivalki u grupi, stekavši potrebno samopouzdanje pred utakmicu sa vicešampionom Evrope, Holandijom, koja se igra sutra.

Čehinje su ozbiljnije zapretile tek u poslednjoj deonici meča, kada su u jednom trenutku došle do prednosti od pet poena (16:11), ali čak ni ta razlika nije bila dovoljna da dobiju treći set. Nakon što je srpski tim stigao do izjednačenja, obe ekipe zaigrale su u serijama pa se rezultatska klackalica nastavila do kraja susreta. Na kraju prevagu u završnici doneli su poeni Tijane Bošković, najefikasnije igračice u srpskoj ekipa, koja je postavila konačan rezultat 25:23 u poslednjem setu.

Pored kratkih kriza u trećem setu, ekipa Zorana Terzića imala je manjih problema na početku meča, napravivši u prvom delu veliki broj grešaka, i sa servisa i u polju, što su rivalke iskoristile, uspevajući da naprave razliku od dva poena, sa kojom su otišle na drugi tehnički tajm aut. Ipak, od tog renutka Brankica Mihajlović i saigračice zaigrale su mnogo bolje i sa serijom od 6:0 stvarile prednost koju je Češka bezuspešno pokušavala da stigne. Ponesene dobrom igrom s kraja prvog seta, Srpkinje su narednu deonicu dobile rutinski, dok su u završnici uspele da prebrode kratkotrajnu krizu i na kraju ubedljivo slave u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv Holandije u subotu od 18 časova.