Liverpul i Spartak siloviti, remi Reala i Totenhema 1Foto: EPA-EFE/ NIGEL RODIS

U grupama E, F, G i H odigrani su mečevi trećeg kola fudbalske Lige šampiona, a pobedu večeri ostvarili su fudbaleri Liverpula koju su kao gosti sa čak 7:0 slavili protiv Maribora.

U E grupi viđena je još jedna spektakularna pobeda, Spartak iz Moskve savladao je favorizovanu Sevilju sa čak 5:1 na svom terenu.

Poveli su „Redsi“ brzo sa čak 3:0 na „Ljudskom vrtu“, ali se niko nije nadao fudbalskoj katastrofi slovenačkog predstvanika u najelitnijem klupskom fudbalskom takmičenju.

„Načeli“ su ekipu Darka Milanića Roberto Firmino i Filipe Kutinjo, a sa još dva gola im se pridružio Muhamed Salah, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:4.

Nije četa Jirgena Klopa tu stala, u 54. minutu zatresao je mrežu ponovo Firmino, da bi se u finišu meča u listu strelaca upisali i Okslejd-Čemberlen i Aleksandar-Arnold, pa je tim sa Ostrva zadovoljno napustio teren i novi meč sa Mariborom, ovoga puta u četvrtom kolu i na svom terenu, zakazao za dve nedelje.

U Moskvi je viđeno pravo iznenađenje, mnogi su uoči večerašnjih utakmica smatrali da će Sevilja lako izaći na kraj sa Spartakom, no, demantovani su, veoma brzo.

Izabranici Masima Karere su potpuno deklasirali Andalužane i tako se vratili u borbu za prva dva mesta u grupi koja obezbeđuju nastavak takmičenja u Ligi šampiona i na proleće.

Doveo je Moskovljane Kinsi Promis u vođstvo, no ubrzo je poravnao rezultat štoper Simon Kjaer, da bi se u drugom poluvremenu potpuno raspala igra Španaca i preko Melgereha, Glušakova, Luiza Adrijana i još jednom Promisa osigurala jedna od najubedljivijih pobeda Spartaka u evro takmičenjima.

Ukoliko za 14 dana u Andaluziji izbegnu poraz, Moskovljani bi bili u veoma dobroj situaciji dva kola pre kraja grupne faze takmičenja.

U F grupi viđen je jedan od dva derbija večeri, Mančester Siti je na „Etihadu“ pobedio Napoli (2:1), iako su Napolitanci propustili da realizuju jedanaesterac u 38. minutu, kada sa „bele tačke“ nije bio precizan Dris Mertens.

Poveli su „Građani“ preko Sterlinga i Gabrijela Žesusa sa 2:0 već u prvih 13 minuta susreta i činilo se da će to biti veče engleskog predstavnika jer je Napoli bledunjavao igrao u prvih pola sata, ali od tada se četa Mauricija Sarija budi i preko belgijskog intarnacionalca dolazi do najbolje prilike za gol, no šansu sa „kreča“ ne realizuje najbolji igrač tima sa juga Italije.

U drugom poluvremenu viđena je ujednačenija igra, a nakon jednog solo prodora Fauzlija Gulama Fernandinjo loše reaguje u svom kaznenom prostoru i ruši ga, dovoljno da glavni arbitar Matju Lahoz po drugi put pokaže na penal.

Ovoga puta precizan je bio Dijavara, ali snage za izjednačenje ili potpuni povratak Napolitanci nisu imali zaista.

Poraz Napolija iskoristio je Šahtjor koji je u Roterdamu savladao Fejnord (2:1) i tako na tabeli grupe F pretekao Napoli, pa tako sada Siti ima 9 bodova, Šahtjor 6, dok je tek na trećem mestu Napoli sa 3 i već prežaljeni Fejnord bez ijednog boda.

Poveli su domaći preko Berhuisa, ali je Bernard sa dva gola preokrenuo rezultat. Igrali su gosti sa igrčem manje poslednjih 15 minuta zbog drugog žutog odnosno crvenog kartona Jaroslava Rakickog, ali su i uspeli da sačuvaju rezulatat, pa će za dve nedelje pokušati da još jednom pobede tim sa severa Holandije.

U grupi G viđena je velika pobeda Bešiktaša koji je sa 2:1 kao gost savladao Monako i tako praktično sebi obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampiona. Za prvo mesto u grupi biće im potrebna još samo jedna pobeda u naredna tri meča, a prva već može doći za dve nedelje u Istanbulu protiv istog protivnika.

Monako definitivno nije ona ekipa od prošle sezone, tim Leonarda Žardima su napustili Bernard Traora, Timue Bakajoko i Kilijan Mbape, a pojačanja koja su dovedena nisu adekvatna, pa i ne čudi što „Kneževi“ ove sezone od svih u Evropi gube redom.

Izabranici Senela Guneša su apsolutno bili bolji rival i zasluženo su slavili golovima Čenka Tosuna, pa ekipi sa Azurne obale predstoji teška borba i za treče mesto koje vodi u Ligu Evrope na proleće.

Za treću poziciju će se nešto pitati i Lajpcig i Porto koji su večeras odigrali fantastičan meč, a bolje je prošao vicešampion Nemačke slavivši sa 3:2.

Svi golovi su pali u prvom poluvrenu, a Lajpcig je dva puta vodio, preko Orbana prvi put, a zatim i preko Forsberga i Augustina, što je bilo dovoljno za istorisjku prvu pobedu tima u Ligi šampiona, a Abubakar i Ivan Merkano su, ispostaviće se na kraju, samo postizali utešne golove na „Red Bul Areni“.

U grupi H viđenja su dva nerešena rezultata, dueli APOEL – Borusija Dortmund i Real Madrid – Totenhem završeni su 1:1, pa je jasno da će se najverovatnije u dalju fazu takmičenja plasirati španski i engleksi predstavnik.

Borusija je odigrala razočaravajuć meč, čak je i gubila, ali je nakon jednog prekida golom Papastodopulosa stigla do 1:1. Pre toga je golman Burki katastrofalno reagovao, ispucavši loptu slabo i u noge protivnika, a nakon udarca Vinisiusa i ispustio loptu, pa ju je lako u mrežu poslao Mikael Pote.

U Madridu je viđena jedna interesantana utakmica, poveli su „Pevci“ autogolom Rafaela Varana, da bi Kristijano Ronaldo iz penala poravnao rezultat u smiraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su igrači obe ekipe imali šanse da postignu po neki gol, ali su na visini zadatka bili golmani Ugo Loris i Kejlor Navas.

Posle tri odigrana kola Real i Totenhem imaju po sedam bodova, a Borusija i APOEL po jedan.