Barsa, PSŽ i Bajern ubedljivi, remi Čelsija i Rome 1Foto: EPA-EFE/ CRISTIAN BRUNA

Utakmicama u grupama A, B, C i D završeno je treće kolo Lige šampiona, a sem ubedljivijih pobeda nekoliko zvučnijih timova veče su obeležili Čelsi i Roma odigravši na „Stamford Bridžu“ 3:3.

Poveli su „Plavci“ sa 2:0 preko Davida Luiza i Edena Azaara iako je „Rimska Vučica“ bila konkretniji i bolji rival, ali trećeplasirani tim iz Serije A iz prošle sezone se nije predavao i preko jednog solo prodora Aleksandra Kolarova smanjio rezultat. Upravo je srpski internacionalac sa boka prošao, proturivši loptu pored defanzivaca Čelsija, pretrčao ih i snažno šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Luiza dovoljno da prevari Tibo Kurtou.

U drugom poluvremenu viđen je pravi preokret, Roma je preko svog najboljeg strelca Edina Džeka preokrenula rezultat za samo dva minuta, ali je fenomenalni Pedro deset minuta pre kraja meča pronašao usamljenog Azara u srcu šesnaesterca protivnika, dovoljno da Belgijanac pošalje glavom loptu u donji levi ugao gola Alisona Bakera.

Na taj način se meč i završio, a posebno ostaje žal za izabranike Euzebija Di Frančeska koji su hrabro izašli da se nadigravaju sa objektivno jačim timom od sebe, kao i zbog predivnih golova Kolarova i Džeke koji ipak nisu bili dovoljni za ceo „plen“.

Posebno je lep bio drugi gol kada je jednu dugu loptu iz poslednje linije ekipe iz glavnog grada Italije uhvatio na volej Džeko i smestio je ispod prečke gola Tiboa Kurtoe.

U drugom meču C grupe, Atletiko Madrid je razočarao svoje navijače odigravši u gostima protiv Karabaga samo 0:0, pa je tako posle trećeg kola treći, sa tri boda manje od Rome, odnosno pet od Čelsija.

U grupi A, na stadionu „La Luž“, navijači Benfike prisustvovali su istoriji, najmlađi golman u istoriji najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja postao je Mile Svilar, golman mlade fudbalske reprezentacije Belgije i sin nekadašnjeg golmana Vojvodine i Antverpena Ratka Svilara, oko čijeg nastupa u dresu A tima „rat vode“ fudbalski savezi Belgije i Srbije.

Talentovanom golmanu predviđaju veoma uspešnu karijeru, a posle debija u nacionalnom Kupu Portugala protiv Oljanensea, debitovao je i u Ligi šampiona, i to neslavno.

Nakon jednog izvedenog prekida Markusa Rašforda sa boka, nije boksovao loptu već je pokušao da je uhvati, no iskliznula mu je iz ruku, pa je ubrzo sa njom završio u golu, što je bilo dovoljno za novu pobedu „Crvenih đavola“ u Ligi šampiona.

Inače do tog trenutka Mile Svilar je branio izuzetno dobro, pa ne bi trebalo očekivati da ovaj kiks ima ikakve dalekosežne posledice po njegovu karijeru.

U drugom meču grupe A Bazel je sa 2:0 slavio kao gost protiv CSKA iz Moskve i tako sebi skoro zasigurno obezbedio nastavak takmičenja u Ligi Evrope na proleće, s tim što će imati veliku šansu da „prezime“ i u Ligi šampiona ako istog protivnika savladaju u četvrtom kolu za dve nedelje na svom „Sent Jakobs“ stadionu.

U B grupi viđene su dve ubedljive pobede, PSŽ je kao gost pobedio Anderleht 4:0, a Bajern ekipu Seltika 3:0.

Na taj način se nastavila trka za prvo mesto u grupi koje donosi potencijalno lakšeg protivnika u osmini finala u februaru naredne godine.

„Sveci“ su psotigli po dva gola u oba poluvremena, a u listu strelaca su se po jednom upisivali najbolji igrači u ekipi Unaia Emerija. Precizni su bili Mpabe, Kavani, Nejmari i Di Marija, ne ostavivši nadu protivniku da bi možda mogao da dođe i do počasnog gola.

Sličan scenario viđen je i u Minhenu, Bajern je lako izašao na kraj sa Seltikom. Strelci su bili Miler, Kimih i Humels, a meč su na neki način obeležili lepi golovi glavom Kimiha i Humelsa.

I u grupi D viđene su dve rutinske pobede, Barselona je sa igračem manje zbog isključenja Pikea u 42. minutu zbog dva žuta odnosno dobijenog crvenog kartona, lako savladala Olimpijakos 2:1, a Juventus teže nego što se očekivalo Sporting (2:1).

Mučio se Juve dugo, ali je u 84. minutu nakon centaršuta Dijega Koste najbolji u kaznenom prostoru protivnika bio Mario Mandžukić, dovoljno da donese pobedu „Staroj Dami“ i korak sa i dalje prvoplasiranom Barselonom.

Barsi sa druge strane nije bilo teško da pobedi tim iz Pireja, pogotovo što je prvi gol zapravo bio autogol Nikolaua, a u drugih 45 minuta sus av posao rešili mesi i Dinj pa je konačni rezultat postavio upravo Nikolau u 90. minutu, matiravši ovoga puta protivničkog, a ne svog, golmana.

Nakon tri kola Barselona ima maksimalnih devet bodova, tri više od Juventusa. Treći je Sporting sa tri, a poslednji Olimpijakos bez ijednog boda.