Veselji: Imamo drugog kandidata 1Odbili poziv Kadrija Veselija Foto: Vikipedja

Predsednik Demokratske partije Kosova Kadri Veslji je izjavio da će ta partija u petak predloћiti drugog kandidata za predsednika kosovskog parlamenta s obzirom da nije bila obezbeрena većina za njegov ponovni izbor na tu funkciju.

„Mi nećemo praviti blokadu. Imamo ime predsednika skupštine i objavićemo ga na sledećoj sednici“, rekao je Veselji za RTK.

On smatra da je predsedavajući konstitutivne sednice Adem Mikulovci učinio dosta grešaka, počevši od teksta zakletve, koji je čitao najstariji poslanik iz pokreta Samoopredeljenje.

Ono što su primetili svi je da su predstavnici Samoopredeljenja uticali na prekid sednice, rekao je Veselji i dodao da predsedavajući nema pravo da prekida sednicu.

Istakao je da su svi pojedinci i partije obavezni da poštuju pravilnik o radu skupštine, odnosno da ne bi trebalo da ga krše.

Samoopredeljenje je, smatra Veselji, „sinonim blokade Kosova, zakona i svega“.

„Neće biti tenzija, a pokušaj blokade je od strane Samoopredeljenja, kojoj pomaže i Demokratski savez Kosova DSK)“, zaključio je Veselji.

Nastavak zasedanja parlamenta je odložen za danas, a pokret Samoopredeljenje i Demokratski savez Kosova pozvali su veliku tzv. „ratnu koaliciju“, okupljenu oko Demokratske partije Kosova, da za predsednika predloži drugog kandidata umesto Kadrija Veseljija koji je to bio u dosadašnjem
sazivu. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari