Napadač Srbije Luka Jović imao je u 34. minutu stopostotnu šansu, ali je nije iskoristio

ANDREJ CUKIC/EPA-EFE/REX/Shutterstock
Luka Jović imao je u 34. minutu stopostotnu šansu da dovede reprezentaciju Srbije u vođstvo, ali je nije iskoristio

Fudbalska reprezentacija Srbije je na debiju u elitnoj A diviziji Lige nacija osvojila bod protiv evropskog prvaka Španije.

U znatno izmeđenom sastavu u odnosu na Euro 2024. u Nemačkoj, „orlovi“ su odoleli nastrtajima protivnika i sačuvali mrežu od „crvene furije“, na utakmici koja je završena 0:0.

Srbija se tokom većeg dela meča mahom branila, čekajući svoju šansu iz kontra napada.

Najizgledniju priliku Srbija je imala u 34. minutu kada je Luka Jović promašio zicer, našavši se oči u oči sa španskim golmanom Davidom Rajom, posle dodavanja Andrije Živkovića.

Španija je u nastavku utakmice bila dominantna, konstantno napadajući gol Predraga Rajkovića koji je uspeo da sačuva mrežu.

Narednu utakmicu Srbija u Ligi nacija Srbija igra u nedelju, 8. septembra protiv Danske u glavnog gradu ove zemlje, Kopenhagenu.

Danci su u prvom kolu pobedili Švajcarce 2:0.

Atmosfera u kojoj je dočekana utakmica malo bila je, malo je reći, turbulentna.

Selektor srpske reprezentacije Dragan Stojković Piksi nije mogao da računa na više od 10 igrača koje je letos vodio na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Nastup su otkazali bilo zbog povrede, bilo zbog „porodičnih problema“, najbolji stralac reprezentacije Aleksandar Mitrović, Dušan Vlahović, Sergej i Vanja Milinković Savić.

Na spisku se nisu našli ni Filip Kostić, Miloš Veljković, Nemanja Maksimović i drugi.

Ubrzo posle Evropskog prvenstva u Nemačkoj, odakle se Srbija vratila kao poslednja u grupi sa dva osvojena boda i jednim postignutim golom, od reprezentacije se oprostio rekorder po broju nastupa u dresu „orlova“ (111 utakmica) – Dušan Tadić.

Nedavno je saopšteno da za nacionalni tim više neće nastupati ni Darko Lazović, koji nije igrao na Euru 2024.

Do promena čelnih ljudi došlo i u Fudbalskom savezu Srbije (FSS) u poslednjih dva meseca.

U julu je na mestu potpredsednika ostavku podneo Branislav Nedimović, dok je FSS početkom septembra razršio dužnosti dosadašnjeg generalnog sekretara Jovana Šurbatovića i direktora sportskog sektora Miroslava Tanjgu.

BBC na srpskom je od sada i na Jutjubu, pratite nas OVDE.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]

Fudbal: Remi Srbije i evropskog prvaka Španije na startu novog ciklusa Lige nacija 1