Mini-hidroelektrane u Srbiji: Zašto su borci za opstanak reka spremni da žrtvuju i sopstvenu slobodu

Ostavite komentar


  1. Bravo meštani!!!!! Tako se bori protiv Okupatora, pa kad uhape celo selo, to će biti udarna vest i na CNN i BBC, makar i u rubrici Verovali ii ne. I ne smo to. Ovo je dokaz da se narod nije samo oslobodio straha, već ga je prezreo.
    Dobro jre što je na čelu vaš meštamin i predsednik MZ, koji je spreman i život da da za pravu stvar. Po celoj Srbiji tinja, a kada se ovi plamenovi spoje, biće to prava BUKTINJA, od koje niko ne može i ne sme pobeći.

  2. Totalno ludilo koje serviraju lobisti solarne energije!
    Ekolozi i zeleni su postali najveca pretnja covecanstvu, slobodi, planeti i ekologiji!

    1. Zašto se po ovom pitanju ne oglase političari?
      Pa jesmo li mi njihov narod?

      1. na osnovu fingirane Studije o proceni uticaja na životnu sredinu, a pri tom onaj ko je dobio takvu dozvolu ima naknadu za povlašćene proizvođače električne energije, a u pitanju je derivaciona MHE koja ne može da se podvede pod zelenu energiju, onda je pitanje ko je stvarni investitor, a na čije ime je dozvola. To podseća na onaj objekat na Kopu. Upadljivo ćutanje kada treba srušiti nešto što nije rađeno u skladu sa zakonima, nego se muljavi. Na kom objekt prilikom izgradnje asistira policija? Od kada narodna policija izigriva privatno obezbeđenje privatnom investitoru? Ko ima toliku moć da krši zakone i obezbedi zaštitu policije od meštana koji brane svoju reku?

Ostavite komentar


Naslovna strana

Naslovna strana za 17. septembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Slobodan Georgiev, novinar

Danas čitam od prvog broja. Kada se pojavio ’97. posle protesta izgledao je kao nešto što nam treba i ostao je tu sve ove godine.