srpski četverac

REUTERS/Molly Darlington

Srpski muški kajakaški četverac veslaće danas, 13. dana Olimpijskih igara u Parizu, u finalu.

Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov odlično su veslali u polufinalnoj grupi i stigli su na cilj kao drugi, u vremenu 1:19,91 minut.

Srpski tim veslaće u finalu danas u 13:50 sati.

Ispred njih bila je samo posada Australije koja je vodila celu trku na 500 metara, a iza sebe su ostavili četverce Španije, Ukrajine i Kanade.

Ženski četverac Srbije nije uspeo da se plasira u finale.

Od 21 sat, srpski košarkaši će pokušati da naprave čudo i pobede Ameriku za finale.

Olimpijske igre, 13. dan:

• veslanje

Ženski kajakaški četverac (Bajuk, Dostanić, Novaković, Stanojev) završio je kao treći polufinalnu trku sa vremenom 1:35,25 i nije uspeo da izbori finale.

Predstavnice Srbije su se takmičile protiv konkurentkinja iz Australije, Norveške i Kanade, a plasman u finale obezbedile su predstavnice Australije, sa prvog, i Norveške sa drugog mesta.

Nadmetaće se sa posadama iz a da bi izborili plasman u finale potrebno je da budu brži makar od jedne.

• Rvanje

Srpski rvač grčko-rimskim stilom u kategoriji do 67 kilograma Mate Nemeš izgubio je u repesažu od Kirgistanca Amantura Ismailova na bodove, rezultatom 8:0 i tako je završio učešće na Igrama u Parizu.

• Tekvondo

Hrvatski predstavnik Marko Golubić pobedio je u prvoj borbi na tekvondo turniru do 68 kilograma i plasirao se u četvrtfinale.

Protivnik mu je bio Bernardo Pie iz Dominikanske Republike, a aktualni prvak sveta u kategoriji do 74 kilograma ubedljivo je pobedio.

BBC na srpskom je od sada i na Jutjubu, pratite nas OVDE.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]

Olimpijske igre u Parizu 2024: Srpski kajakaši u borbi za medalju 1