srpski četverac

REUTERS/Molly Darlington

Srpski muški kajakaški četverac završio je finalnu trku Olimpijskih igara u Parizu na čestom mestu.

Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov dali su sve od sebe, ali je konkurencija ipak bila prejaka.

Četverac Nemačke za dlaku je bio ispred Australije, a bronzanu medalju osvojio je četverac Španije.

Ispred posade Srbije bili su još i Ukrajinci i Litvanci, a iza Mađari i Novozelanđani.

Ženski četverac Srbije nije uspeo da se plasira u finale.

Od 21 sat, srpski košarkaši će pokušati da naprave čudo i pobede Ameriku za finale.

Olimpijske igre, 13. dan:

• veslanje

Ženski kajakaški četverac (Bajuk, Dostanić, Novaković, Stanojev) završio je kao treći polufinalnu trku sa vremenom 1:35,25 i nije uspeo da izbori finale.

Predstavnice Srbije su se takmičile protiv konkurentkinja iz Australije, Norveške i Kanade, a plasman u finale obezbedile su predstavnice Australije, sa prvog, i Norveške sa drugog mesta.

Nadmetaće se sa posadama iz a da bi izborili plasman u finale potrebno je da budu brži makar od jedne.

• Rvanje

Srpski rvač grčko-rimskim stilom u kategoriji do 67 kilograma Mate Nemeš izgubio je u repesažu od Kirgistanca Amantura Ismailova na bodove, rezultatom 8:0 i tako je završio učešće na Igrama u Parizu.

• Tekvondo

Hrvatski predstavnik Marko Golubić pobedio je u prvoj borbi na tekvondo turniru do 68 kilograma i plasirao se u četvrtfinale.

Protivnik mu je bio Bernardo Pie iz Dominikanske Republike, a aktualni prvak sveta u kategoriji do 74 kilograma ubedljivo je pobedio.

BBC na srpskom je od sada i na Jutjubu, pratite nas OVDE.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]

Olimpijske igre u Parizu 2024: Srpski kajakaški četverac šesti u finalu 1