džudo, srpski džudisti

REUTERS/Kim Kyung-Hoon
Srpski džudista Aleksandar Kukolj u borbi sa mnogo snažnijim Brazilcem Rafaelom Silvom

Hrvatska teniserka Dona Vekić igra u finalu ženskog olimpijskog turnira u Parizu, a srpski džudo mešoviti tim nije uspeo da ostane u borbi za bronzanu medalju.

Džudisti Marica Perišić, Milica Nikolić, Milica Žabić, Nemanja Majdov, Aleksandar Kukolj i Strahinja Bunčić namerili su se u repesažu na mnogo snažnije rivale iz Brazila i poraženi su – 4:1 u borbama.

Ovo je bio prvi put da srpski džudo mešoviti tim učestvuje u ovoj konkurenciji i plasman u plej-of za borbu za medalje je uspeh.

Jedini poen srpskom timu donela je sjajna Milica Žabić, dok su Perišić i Nikolić izgubile u borbi, a Majdov i Kukolj zbog tri šido kazne.

Žabić je apsolutno osvojila simpatije ljubitelja sporta u Srbiji, jer je sve borbe rešavala iponom, a i bila je u konkurenciji za bronzanu medalju u pojedinačnom takmičenju.

I u ekipnoj konkurenciji, Žabić je ostvarila sve pobede.

Između ostalih, savladala je i Brazilku Souza za 23 sekunde, koja je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju.

Na društvenim mrežama mnogi joj odaju priznanje, a već su i napravljeni mimovi.

džudo, milica žabić

REUTERS/Arlette Bashizi
Milica Žabić

Osmog takmičarskog dana, boriće se i nekoliko reprezentacija Srbije u ekipnoj konkurenciji.

Košarkašice Srbije poražene su od Španije 70:62 i u četvrtfinale idu sa druge pozicije u grupi.

Špankinje su vodile skoro ceo meč, imale su i ubedljivih 20 poena. Srpkinje su u finišu meča zapretile, ali nisu uspele da preokrenu.

Vaterpolisti moraju da pobede Francusku (od 19.30 sati) da bi ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

Košarkaši večeras od 21 sat protiv Južnog Sudana igraju za poziciju koja ih vodi u nokaut fazu.

Još jednim trijumfom izabranici Svetislava Pešića zadržali bi drugo mesto u grupi, dok bi nakon eventualnog poraza plasman u četvrtfinale morali da traže kao jedna od najbolje dve trećeplasirane selekcije.

Srpski košarkaši ne igraju samo za sebe, već i za Grčku.

Ako pobede Južni Sudan više od tri razlike, Grčka, koja je u drugoj grupi, ide u četvrtfinale.

Odbojkaši Srbije se utakmicom protiv Kanade od 21 sat opraštaju od Olimpijskih igara jer više nemaju ni teoretske šanse da igraju u narednoj rundi takmičenja.

Olimpijske igre, osmi dan:

• Vaterpolo

Hrvatska reprezentacija, aktuelni svetski šampion, u dramatičnom meču pobedila je Grčku 14:13 u 4. kolu Grupe A i tako je izborila četvrtfinale olimpijskog turnira.

Crna Gora danas protiv SAD juri poslednji voz za četvrtfinale.

Crna Gora je upisala tri poraza, ali dva na peterce tako da ima dva boda, ali poraz od Amerikanaca, značio bi i oproštaj ‘ajkula’ od Pariza.

• Gimnastika

Američka gimnastičarka Simon Bajls osvojila je treću zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je bila najbolja i u disciplini preskok.

• Džudo

Nezapamćen skandal u džudou.

Francuz Tedi Riner (35), jedan od najboljih džudista svih vremena, osvojio je četvrtu zlatnu olimpijsku medalju i tako postao prvi takmičar koji je to uspeo.

U finalnoj borbi u kategoriji više od 100 kilograma Riner je iponom pobedio svetskog prvaka Korejanca Kima Min-jonga.

Rinera su sa tribina bodrili i francuski predsednik Emanuel Makron, kao i legendarni francuski košarkaš Toni Parker.

toni parker, džudo

Bivši francuski košarkaš Toni Parker u majici sa prezimenom legendarnog džudiste

Međutim, mnogo se više priča o četvrtfinalnoj borbi Rinera i Gruzijca Gurama Tušišvilija.

Riner je i Gruzijca savladao iponom, a Tušišvili je potom pobesneo.

Nasrnuo je na Rinera i bacio na pod.

džudo

Gruzijac i Francuz posle borbe

U šoku su bili televizijski komentatori, a Gruzijac je odmah izbačen s turnira.

Tako je izgubio priliku da se bori za bronzu, a nije mu dozvoljeno ni da se bori u ekipnom turniru.

• Boks

Bokser David de Pina ušao je u istoriju Zelenortskih Otrva kao prvi sportista koji je osvojio olimpijsku medalju za tu afričku zemlju.

De Pina je u četvrtfinalu muva kategorije pobedio afričkog prvaka Patrika Činyembu iz Zambije izborivši plasman u polufinale, što znači da mu je osigurana bar bronzana medalja.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]

Olimpijski pregled, 8. dan: Džudistkinja Milica Žabić nova srpska heroina 1