Beograđani su se delili na one koji se čekaju „kod konja“ i „kod sata“

GUBITAK

Ostavite komentar


  1. Nadam se da to ruglo od sata vise necu videti!
    Isti arhitekta je unistio i Cvetni trg!

  2. Notorne istorijske činjenice i popisi potvr]uju da su Beogra]ani prestali da postoje posle invayije Broyovih trupa 1944-1948 kada je Beograd naselilo ~350 hiljada olupatora koji su Beograd proglasili svojim plenom te je čak uspostavljena nagrada penyionisanje sa stanom u Beogradu za sve Broyove borce i oficire JNA buduće deyerdere i begunce. 75 procenata beogradskih penzionera nije uop[te ro]eno u Beogradu da deca su im sve drugo nego Beogra]ani. Umesto prestonice Srbije Beograd je kamen oko vrata celoj Srbiji koji je vu;e na dno sa 900 hiljada „zaposlenih“ u gradu bez industrije i 405 hiljda penzionera koji su „zaradili penziju“ u gradu bez industrije stalno izdržavanom od cele Srbije.

    Tokom 70-80tih okupatori su se prepoznavali po „poslelima“ po restoranima i hotelima subotom i nedeljom gde su se okupljali da utvrde koje su seve institucije osvojili ili preduzeća da bi dovukli što više svojih iz svog sela i napravili od Beogrda globalno selo kakvo je sada kada se „posela“ održavaju janvo po medijima televiziji instirucijama skupštini gde se svaki primitivac ponosi svojim „poreklom“ i želi da uspostavi svoje „selo“ sa svojim narečjem i izgovorom patološki vezan za svoju „posebnost“ u primitivnom ponašanju i govoru. U tome naročito prednja.če kvai-intelektuaclci koji traže da im se objavljuju izjave i tekstovi na narečju koji znaju samo on i njegova koza koju je čuvao u „sorboni“

    1. Sve je tacno uz ispusteni deo o masovnim steljanjima koja su pocela nakon ‘oslobodjenja’.
      No, ovo je neka nova Srbija, koja sa Srbijom nema nikakve veze, jer sada u Srbiji zive Jugosloveni koji sebe nazivaju ‘Srbima’, cime su drsko i bahato oteli i indetitit nas starosedelaca isto onako kako su nam brutalno porobili zemlju.
      No, sada, posle 80 godina okupacije i genocida, Drugovi imaju prava da se vezuju za njihovu istoriju, a to im ne mozemo zabraniti. Smesno je sto se njihove emocije vezuju za ‘Miskovicev sat’, postavljen na obicnu skelu, koji je vecito bio u kvaru…
      Covecanstvo jako napreduje…

  3. To je demode. Vec neko vreme delimo se na one koji čekaju iseljeničku vizu ili razmišljaju o njoj i na ostale

  4. Rekao bih kod sata i Mihajla. I Zagreb ima konja, ali niko ne kaze da se nadjemo kod konja, vec kod Bana. Stvar percepcije konjanika.

    1. Percepcija konjanika je kada dodje do Mhaila – napredan, inteligentan i obrazovan, ispred svog vremena u Srbiji. Problem je u percepciji naroda oko njega koja je potstaknuta kadrovicima iz davnih dana preferirala naziv „kod konja“, namesto kod nekog tamo kneza. Zagreb se toj indoktrinaciji lakse odupirao iz nekih drugih razloga.

  5. Do sada nisam znao da se nekom zaista svideo ovaj sat, simbol Miškovićevog uspeha u devedesetim. Plus netačan

Ostavite komentar


Lični stavovi

Naslovna strana

Naslovna strana za 25. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Ana Ćurčin, muzičarka

Danas predstavlja pokušaj objektivnosti i relavantnosti prema nekakvoj istini koja bi trebalo da bude jedna vodilja kada je žurnalistika u pitanju.