Novinarstvo u Srbiji je mrtvo 🪦

Ostavite komentar


  1. TUŽNO , ALI NE SAMO ZA NOVINARE , KRIVE SU I REDAKCIJE , MORAL LJUDI KOJI BOMBASTIČNIM NASLOVIMA PRIVLAČE ŠLJAM , NEPISMENO I ODVRATNO!

  2. Tasi tasi tanana. Bas lepo. Činjenica je da su samozvani objektivni novinari prepisivaci naslova ili PR menadžeri NATO analitičara. Na vasu žalost ima nas koji između megatrend homemade i state departman novinara ne pravimo razliku.
    Poštovanje za dragulj u svetu novinarstva Whitney Alyse Webb.

  3. Da bi novinari u Srbiji postali heroji, morali bi za pocetak malo vise da citaju, i malo vise da razmisljaju na duze staze o drustvu i politici. Plitkost nije herojstvo.

    Cast izuzecima.

  4. Свакако је мртво, јер имамо режимске и прозападне медије и ништа више.

  5. Drugim recima, sve ce biti u redu kad se realnost okrene skroz naopacke. Slazem se da je novinarstvo mrtvo i to na nivou sveta, pandemija prve kategorije. Pogledajmo sta je ostalo od New York Times-a, Guardiana, NPR-a … pa cak i BBC-ja. Sta bi novinari tih medija pisali i govorili da ih placa Vucic? Sta bi novinari Danasa pisali da ih placa vlasnik NY Times-a? Sta bi novinari Informera pisali da ih placa Guardian?

  6. @ Marko „… šta bi novinari Danasa pisali da ih placa vlasnik NY Times-a?“

    Zezaš? Pa nego šta misliš ko ih plaća? Sve njih, celu tu „civilnu cenzura-infrastrukturu“ u krajnjoj analizi plaća „zna se ko“ iz Lenglija.

    Zašto „cenzura infrastruktura“? Jer ko se usprotivi narativu diktiranom od „zna se koga“ iz Lenglija, taj odmah bude cenzurisan, a ako je baš uporan onda ga kanceluju. Ili ćeš da pevaš na note koje ti daju, ili nećeš da pevaš uopšte. Tako ti je to u „civilnom sektoru“.

  7. Novinarstvo u svetu je svuda nezavisno. Od njega nista ne zavisi. Ali tako i treba da bude. Neutralno izvestavanje je nemoguce, osim iz usta foliranata. Ali je moguce da drzava osigura da dominantni stavovi budu jednako zastupljeni a svi ostali, manjinski, mogu da kazu sta god hoce, slobodno, da ih svako cuje bez posledica. To se moglo vec u vreme Fridriha I i do pre dvadesetak godina u USA. Toga, medjutim, nema vise nigde, sa sve EU i Amerikancima.

  8. Nema potrebe da se čita od kraja, kad se čita od početka sve je istina. Standardi nula, jurnjava za klikovima, menadžeri jači od urednika, itd.

  9. Malo previše pesimistički. Pojavila se potreba da sena društvenim mrežama razmenjuju informacije i vesti i kolumne i šta god.
    Ali pitanje je verodostojnosti izvora.
    Ono što pročitam u Danas u smatram objektivni, pitanje je samo koje sve vesti stignu dnevno i kako ih probitare.
    Ono što po meni definitivno gubi bitku su štampane novine, ja ne pamtim da sam ih kupila na trafici. Lakše čitati digitalno
    Uvedite neku cenu za digitalni Danas i kupujem ga svaki dan. Pa i na trafici su novine uglavnom simbolične cene.
    I pišite malo više o svetskim temama, ekonomiji, vestima, i to ne ko je poginuo i sta se srušilo nego koji projekti se razvijaju po svetu, koja dostignuća u nauci, dajte nam prozor u svet iz podruma.

Ostavite komentar


Lični stavovi

Strani univerziteti u Srbiji su konstruktivan potez 10

Strani univerziteti u Srbiji su konstruktivan potez

U svom tekstu pod navedenim naslovom, objavljenim u Danasu, kolega Aleksandar Baucal navodi nekoliko argumenata u prilog stava protiv plana Vlade da omogući slobodan rad stranim univerzitetima u Srbiji na osnovu postojeće akreditacije u njihovim matičnim zemljama, a po zaključenim sporazumima sa Ministarstvom prosvete.

Naslovna strana

Naslovna strana za 19. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Andrej Josifovski Pijanista, arhitekta i vizuelni umetnik

Danas čitam danas, da se ne bih osvrtao sutra.