Prijatelji, i istok Srbije ima svoj Rio Tinto, zovu se Ziđin i Dandi

Ostavite komentar


  1. Miljko pa nije valjda da ne znaš da su stihovi: „Budi se istok i zapad, budi se sever i jug…“ stihovi Internacionale. Kakva te stopala antifasisticka pesma. Napisao ju je Francuz Ezen Potje još 1870 god a komponovao Pjer Degertjer 1888 skoro 40 godina pre pojave fašizma.

  2. Majmun je usao u tenak,ko prezivi pricace!12-g,nas vozaju,sludjuju,prodaju,izdaju,a narod aplaudira!Mi nismo narod,mi smo stoka!

  3. E dobro da se neko setio. Ponekad mi se cini da vlast namerno mase rio tintom da bi prikrila kompletno razaranje i kolonizaciju istoka. Planine nestaju oglodane do koske, u rekama nema zivota, a vazduh van kontrole. Kineska kolonija.

  4. У Србији треба донети закон о мораторијуму на рударење апсолутно свега. Сувише мала аграрна земља не може себи да дозволи даље разарање природе. Наша нафта је храна а не литијум и прављење пустиње где неће бити живота ни за људе на крају ако овако наставимо.
    Ако се неко интересује шта ћемо са рударским стручњацима – нико их не спречава да раде оно што раде на западу – продају своју експертизу земљама које већ имају пустиње где није проблем рударење као код нас.
    Својевремено је наша нафтна индустрија сарађивала са Анголом у вађењу нафте на пример. Продаја знања и услуга је оно што доноси највећи профит а не рудна рента са минималним приходима и немерљивом штетом на пољопривредном земљишту и водотоковима.

  5. Mesecima pišem na svim portalima o ovome! Autor je problem predstavio u polušaljivom tonu, iako je daleko od toga. Muk vlada iz razloga velike količine novca koje kineske kompanije daju kako za otkup parcela, tako i zaposlenima. U Požarevcu se kupuju stanovi „angro“ od strane ljudi iz ovih krajeva. Kao i u BG. Opet dolazimo do toga-sami prodajemo svoju zemlju. Kinezi rade isto ono što i Albanci na Kosovu 80-tih, kupuju za velike pare.

  6. Kompanija ima svojapravila i regule. zaboravite samoupravljanje , drug tito je rahmetli , nema jugoslavije , grobnice Srpskog naroda , plaćaju dobro , ok i gde je problem.

  7. Dobro je da od nekud počne.Trebalo bi organizovati ekskurzije da Bora i Majdanpeka da narod vidi šta mu je buducnost.

  8. Drago mi je što su svi zabrinuti za ekologiju, konačno. Tako smo trebali i osamdesetih kad su Majdanpek, Bor i Pančevo bili najzagađeniji na kontinentu. Trebamo očistiti reke, vazduh, o tome niko ni govora, ovako deluje da je ovo samo povod za nešto drugo. Niko ne sme da priča ni o posledicama kasetnih bombi i os.uranijuma. Da budemo kao Slovenija, možemo se u svemu ugledati na njih .

  9. Ljudi, nema ko da ustane tamo. Celo Homolje je otišlo, bukvalno je egzodus u inostranstvo, oni to znaju i koriste

  10. narod u istočnoj Srbiji nikad nije i neće biti složan, razloga za to ima mnogo (i to nije sad tema)…a osim toga, u odnosu na zapad države, ovaj deo je veoma retko naseljen

    poenta je – da je vlast svesna tih okolnosti, i zato ih uspešno upotrebljava u svom interesu…a narod…kome on pa treba

  11. Sve bi ja to pozatvarala,sve i jednu privrednu granu. Ništa od toga nama ne treba. Zatvoriti i elektrane,one najviše zagađuju. Vratiti lepo motiku i vile,srp,ručnu kosu,lopatu i ručni plug. Posej koliko možeš pojesti i mirna Bačka.I tekstil zatvoriti,koliko hemije se tu koristi nije dobro. Posej lan i konoplju,ošišaj ovcu i eto ti garderoba….milina….i zatvoriti granice,da svi uživamo i lepoti čistog vazduha,zemlje i vode,da niko ne ode preko da se luksuzira.

  12. Da li samo vlast deli Srbiju na zapadnu i istočnu? Teška su to pitanja. Odgovor je još teži, a i on se zna. Zato se ćuti.

Ostavite komentar


Lični stavovi

Naslovna strana

Naslovna strana za 19. avgust 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Ognjen Radonjić, profesor

Iz Danasa u bolje sutra.