Ovo nije ni političko ni stranačko pitanje, tvrdi Marko Simov, član SNS u Nišu „od 2013, iz uverenja“, nakon što je, po tvrdnjama medija, u zgradi gradske uprave napao v.d. načelnicu jedne od tih uprava, Marinu Janković, kod koje je došao na razgovor o zaposlenju, a potom se fizički sukobio sa obezbeđenjem.
Simov je negirao napad i kazao da se u tuči sa obezbeđenjem „bukvalno borio za život“.
Policija je protiv njega podnela krivičnu prijavu zbog sumnje za nasilničko ponašanje, a snimak tuče završio je, o nesreće, u medijima.
A biće i da to jeste stranačko pitanje.
Načelnica Janković je kadar SNS, a Simov je sam kazao da je zaposlen u gradskoj upravi na poziv gradonačelnice Niša i visoke funkcionerke SNS Dragane Sotirovski, ali da „ne zna ni šta, ni kada, ni gde radi“, pa „ispada da su u pravu“ oni koji govore da „prima platu a ne dolazi na posao“.
Pritom je „priznao“ da postoji „lični rat“ između Sotirovske i funkcionera SNS Miloša Banđura, sa kojim se takođe fizički sukobio, krajem prošle godine, na jednom od stranačkih sastanaka.
Banđur je rekao da ga je Simov napao po instrukciji gradonačelnice, a Simov to negirao, tvrdeći da je on „žrtva“.
Javna je tajna da među niškim naprednjacima već godinama postoje verbalni i fizički sukobi zbog podela na frakcije, sa suprotstavljenim finansijskim interesima i ličnim ambicijama.
O tome je govorio Aleksandar Vučić, a zbog njih u ime vrha stranke u Niš dolazili Darko Glišić i Bratislav Gašić.
Mediji su beležili „umalo tuču“ od marta 2016, pred unutarstranačke izbore, pa do marta 2023, kada su u unutarstranačkim sukobima učestvovali i „mladići sa kapuljačama“, i intervenisala policija.
Do javnosti je dospeo i verbalni „rat“ Sotirovske i Zorana Perišića, visokog SNS funkcionera, v.d. direktora UKC i ex gradonačelnika, koji ju je optužio za kriminal.
„Član SNS, iz uverenja“ Simov ovih dana je kazao novinarima da takvo političko uverenje sve više slabi i da je navodno spreman da govori o korupciji ili o onima „koji su preko noći postali milioneri“.
Ma kako to zvučalo, verovatno bi bilo lekovito da „članovi partije“ počnu javno da govore o nepodopštinama koje sa njom povezuju, kad već opozicija uglavnom nema uspeha u tome.
Ispostavilo se, kroz godine, da je ono što je loše za SNS u velikoj meri dobro za Srbiju, pa bi bio elementarni red da u tome učestvuju.
Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.