Svi doktorati moraju na proveru

Ministarstvo da skenira na plagijarizam doktorske disertacije od 2000. godine

Ostavite komentar


  1. Poštovani kolega,
    previše pojednostavljujete stvari. Doktorat treba da se sastoji iz dva osnovna dela. Prvi deo treba biti monografskog karaktera u kome kandidat daje pregled literature u vezi sa problemom koji rešava, jasno identifikuje naučni problem koji nije rešen ili nije adekvatno rešen i možda da opiše metodologiju primenjenu u radu. U drugom delu rada, daju se originalni naučni rezultati i doprinos kandidata. Ja nisam stručan da ocenim da li je doktorat SMalog plagijat ili ne- a koliko vidim niste ni vi. Zanima me, da li u drugom delu ima konkretnih originalnih rezultata ili ne. Ako ih ima, ne može se poništavati doktorat. Nepotpuno citiranje u prvom delu ne može biti razlog za poništavanje. Softveri za proveru plagijarizma ne mogu da ustanove da li su rezultati rada originalni ili ne i ne mogu oni biti jedino i apsolutno merilo. Pored toga, statistika se ne primenje u svim oblastima i ne mogu statističari da odlučuju o svim doktoratima. Možda je statistika značajna u medicini, gde mi se čini da ste Vi, ali u mojoj oblasti (fizika) ona se slabo koristi.

    1. Svako od nas u svom okruzenju zna za nekog ko je dobio necasno (kupio) nesto sto treba da se stekne iskljucivo znanjem. Kupuju se svedocanstva i osnovnih skola, srednjih skola, a tek koliko je izdato laznih diploma visih skola za radnicka zanimanja? Diploma visih skola, fakulteta, a evo, sad, i doktorata.
      Veliki broj ljudi sa kupljenim diplomama radi bas u drzavnim sluzbama. Masovno se kupovale diplome u K. Mitrovici, Jagodini, … Znate li koliko je policajaca kupilo diplome pravnog fakulteta da bi postali inspektori? I sad ocekujete od njih da istrazuju taj kriminal!!
      Evo primera kako su nekad neki direktori dobijali doktorate. Fakultet i odredjeni profesor dobije veliki projekat (mali projekat za velike pare) uz pomoc nekog direktora, za uzvrat profesorovi asistenti odrade doktorat. Slicno je i sa Malim samo proverite da li je FON radio neki projekat za grad Beograd (neku organizaciju i sl.) koju je, naravno, odobrio Mali kao gradonacelnik. Protivusluga je doktorat. Uporedite broj doktorata do 2000. i posle.
      Sve se danas moze kupiti os vozacke dozvole do diplome, doktorata pa i ordena. Dokazano.

  2. Vec sam jednom komentarisao slucaj “Mali&FON” i predlozio resenje. Da Beogradski Univerzitet iskljuci FON iz svog sastava. Tada Mali moze da zadrzi dokrosku titulu, a FON vise nece kvariti Univerzitet. Nadam se da moderator nece izbrisati ovaj komentar/predlog.

  3. Da se provere svi doktorati aktivnih docenta i profesora na Univerzitetima i fakultetima i pre 2000. godine.
    Da otvorimo i istrazimo sve do kraja…

Ostavite komentar


Lični stavovi

Bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture: Zastrašujuće uklanjanje kulturnog nasleđa 20. veka 10

Bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture: Zastrašujuće uklanjanje kulturnog nasleđa 20. veka

Odluka Vlade Republike Srbije, da se uklone ostaci Kompleksa zgrada Generalštaba i Ministarstva odbrane, zidane po projektu arhitekte Nikole Dobrovića, a teško oštećene prilikom NATO bombardovanja, uznemirila je stručnu i ostalu javnost, jer se radi o kulturnom dobru, proglašenom 2005. godine od strane tadašnje Vlade, na osnovu predloga zvanične nadležne i stručne institucije, zvane: Republički zavod za zaštitu spomenika kulture.

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Maja Cetković - E-play

Dnevnu novinu Danas jako cenim i poštujem pre svega zato što je jedna od retkih koja ima rubrku o kulturi i sceni.