Da nije nimalo lako kupiti novogodišnju jelku, uverio se i jedan naš sugrađanin koji je na jednoj beogradskoj pijaci prisustvovao razgovoru između kupca i prodavca.
– Je li, čiča, pošto ti je ova manja jelka?
– Ova manja je 83.000 evra. A ova do nje je isto 83.000 evra. A ako kupiš obe, onda treću dobijaš po istoj ceni. Možda su malo skuplje nego obično, ali ja sam čuo da se ovde u Beogradu to toliko plaća.
– Ko to kaže?
– To kaže mali… moj mali unuk. Mnogo je bistar i u sve se razume, ljubi ga deda. Kaže mi jutros pre polaska: „Dedak, zacepi im cenu, to se sad tako radi.“ Uostalom, ja sam ovde jedini ponuđač, a i stigao sam tri dana pre roka za prodaju jelki.
– To kaže mali?
– Ne, to kažem ja, a mali kaže da je cena ove jelke jeftinija od prošlogodišnje cene. U stvari, cena ove jelke je 69.000 evra, ali dok sam uračunao troškove transporta, utovar i istovar, putarinu kao i prodajno mesto, pope se cena na 83.000 evra.
– To kažeš ti?
– Ne, to kaže mali. Uračunaj u cenu i troškove transporta. Inače ovo je simbolična cena, s obzirom da joj je rok trajanja 10 godina.
– Meni ove jelke, čiča, liče kao da si ih posekao u šumi. Imaš li ti neke papire za njih? Šta ćeš ako te uhvati inspekcija?
– Onda ću da ih poklonim gradu. Čuo sam da se ovde to tako radi.
– To kaže mali ili kažeš ti?
– To kažu oni. Familija i kumovi. Kažu, čim vidiš nešto sumnjivo, ti beži, a jelke ostavi gradu.
– Je li, čiča, jel’ se ti to sa mnom šališ?
– Pa može se i tako reći. Uvek volim sa Beograđanima da se našalim… na njihov račun.
– To kaže mali?
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.