Vazda naoružan teškim rečima za svakog ko mu se zameri, Zvezdan Terzić, predsednik SD Crvena zvezda, nosi sa sobom i dodatni vid zaštite.
„Kada bi me interventna jedinica policije zaustavila, pokazao bih im urednu dozvolu za nošenje oružja koju sam dobio još 2007. godine kada sam bio na funkciji predsednika Fudbalskog saveza Srbije, dozvolu koja je uredno produžavana i validna je i danas“, rekao je Terzić demantujući tvrdnje opozicionog poslanika Miroslava Aleksića da mu je policija pronašla narkotike i pištolj, ali da je jedan poziv predsedniku Srbije to „ispeglao“.
Terzić je Aleksićeve tvrdnje odbacio kao laži rekavši da je “opšte poznato da je sportista koji ne podnosi ni alkohol, ni cigarete, a narkotike nikad nije video, osim na filmu”.
Nezavisno od toga da li će od ove afere išta da ispadne, neminovno će ostati samo fusnota u bogatoj i kontroverznoj karijeri Zvezdana Terzića.
Rođen je 1966. godine u vojvođanskom selu Lovćenac, a odrastao na sto metara od terena lokalnog FK Njegoš. Već sa trinaest godina prešao je u AIK iz Bačke Topole, a sa 17 je ušao u prvi tim. Ilija Petković, legenda OFK Beograda doveo ga je kao perspektivnog štopera u ovaj klub 1987. Igrao je na Karaburmi narednih devet godina, od čega šest kao kapiten. Poslednju godinu profesionalne karijere proveo je grčkoj Kastoriji. Za vreme embarga odigrao je četiri nezvanične utakmice za reprezentaciju.
Kopačke je brzo zamenio cipelama vrativši se u OFK Beograd kao generalni direktor. Kada je došao u klub, romantičari su igrali u drugoj ligi. Kada je 2005. godine otišao na funkciju predsednika Fudbalskog saveza Srbije, OFK je u više navrata igrao u evropskim takmičenjima. Za njegovog vakta, OFK je proizveo i prodao veliki broj kvalitetnih igrača između ostalih Branislava Ivanovića, Aleksandra Kolarova, Duška Tošića…
Neki od tih transfera privukli su pažnju tužilaštva, zbog čega je Terzić 2008. godine sa nepoznate lokacije podneo ostavku na mesto predsednika saveza. Bio je u bekstvu do novembra 2010. godine, kada se predao Upravi kriminalističke policije. U pritvoru je proveo oko sedam meseci, a pušten je uz jemstvo od milion evra. Sudski postupak i dalje traje.
U međuvremenu, 2014. godine postaje generalni direktor FK Crvena zvezda. Zli jezici pričaju da njegov uticaj seže mnogo dalje od Ljutice Bogdana, te da vuče konce u srpskom fudbalu. Ko njemu vuče konce ni ne krije. Kako je sam pričao, kad ga je Aleksandar Vučić pozvao da preuzme Zvezdu, Terzić mu je odgovorio – “Gospodaru, zapovedaj”.
Dok je još aktivno igrao fudbal, diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Beogradu. Oženjen je i ima troje dece.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.