Već dva dana nema nikakvih podataka o broju zaraženih i obolelih od korona virusa u Vojvodini, pa uz odluku Vlade da novinari više ne prisustvuju konferencijama za novinare (?) Kriznog štaba u Beogradu, sve više rađaju sumnje da je na delu neka vrsta informativne blokade.
U jeku nezapamćene krize veoma je opasno odsustvo najosnovnijih informacija i to baš u vreme totalne zabrane kretanja u trajanju od 60 časova.
Još u četvrtak, 9. aprila, u 10 časova Klinički centar Vojvodine saopštio je poslednje poznate podatke- da se u tom centru leči 126 pacijenata, od kojih je osam u izuzetno teškom stanju te da „njihovo lečenje zahteva primenu mehaničke ventilacije“. U bolničkom centru u Novosadskom sajmu smeštena su 62 pacijenta sa lakšom kličničkom slikom. Saopšteno je i da je osam pacijenata otpušteno kući.
Prema poslednjim podacima za Vojvodinu, saopštenim još 8. aprila, u pokrajini je bilo 308 zaraženih korona virusom. Tada je pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković kazao da epidemiolozi ne preporučuju da se objavljuju podaci o broju i rasporedu obolelih po gradovima, rekavši da to nepovoljno utiče na stanovništvo i da može da dovede do panike.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.