
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je, saslušanjem svedoka Slaviše Stefanovića, lekara Vojnomedicinske akademije (VMA) u Beogradu, nastavljen postupak protiv lidera Samostalnog sindikata u Zastavi oružju Dragana Ilića, i to po krivičnoj prijavi predsednika fabričkog Nadzornog odbora pukovnika Ivice Marjanovića.
Samostalni sindikat kragujevačke fabrike oružja, uoči jučerašnjeg ročišta podsetio je javnost da je, pre više od dve godine, 18. maja. 2018, pukovnik Marjanović podneo krivičnu prijavu jer mu je bila ugrožena bezbednost ulaskom predsednika tog sindikata (Dragana Ilića – prim. Z.R.) u službene prostorije Upravne zgrade.
Kako je, prema navodima u krivičnoj prijavi, Ilić, navodno, „zauzeo stav za borbu“, to se Marjanović uznemirio, pa je, u povlačenju, udario u štok vrata pri čemu je, kako je naveo, zadobio povrede leđa, te je kasnije tražio lekarsku pomoć na VMA u Beogradu.
Doktor Stefanović je, prema navodima u zapisniku sa jučerašnjeg ročišta u koji je naš list imao uvid, izneo suprotno mišljenje od nadležnog veštaka koji je sudu ranije predstavio rezultate svog sudsko-medicinskog veštačenja, te će u nastavku postupka, zakazanom za 11. novembar, dvojica stručnjaka da sučele mišljenja, stavove i nalaze.
Današnji svedok, Stefanović, rekao je da je Marjanoviću, po prijemu na VMA, određena terapija i data pošteda, te snimljena kičma, dok je veštak ustanovio da sudsko-medicinskim veštačenjem, povrede nisu konstatovane.
Umesto komentara suđenja, Marjanović nam je u SMS poruci uzvratio da u poruci koja mu je poslata „ima mnogo slovnih i gramatičkih grešaka“, te da „ne zna o čemu pišemo i zbog čega mu se obraćamo“. Potom nije odgovorio ni na, od „slovnih i gramatičkih grešaka“, iščišćenu poruku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.