Zatražio azil u BiH, utopio se u Sloveniji 1Slovenačka granica Foto: wikipedia.org / By Hythlodot

Dva migranta utopila su se u reci Kupi dok su ilegalno prelazila granicu između Hrvatske i Slovenije, potvrđeno je za RSE iz slovenačke policije. Kako je rečeno, obojica su mladići, jedan iz Alžira, jedan iz Maroka.

Telo mladića najverovatnije iz Maroka nađeno je 9. aprila u reci Kupi, i to nakon što je prijatelj s kojim je pokušavao preći reku priveden i u policiji ispričao šta se dogodilo te da nije uspeo da spasi prijatelja.

Dan kasnije ronioci su našli i drugo telo, prema rečima policije, alžirskog državljana, koji je s još trojicom prijatelja pokušao preći  reku.  Kako su rekli iz policije za RSE, identitet Alžirca je utvrđen, dok se identitet Marokanca još utvrđuje.

Iako nismo dobili zvaničnu potvrdu o identitetu mladića iz Maroka, čovek koji se predstavio kao njegov rođak javio se RSE s informacijom da se njegov rođak utopio, navodeći ime i prezime Kamala Brikija koji je na putu u Sloveniju boravio u Sarajevu.

S novinarima RSE Kamal je razgovarao u blizini azilantskog centra gde je bio registriran. U BiH je došao iz Crne Gore. Tom prilikom je kazao da mu je plan da ide u Hrvatsku a potom u Sloveniju, odakle će dalje u Francusku gde je htio živeti.

Slovenska policija navela je da se broj ilegalnih prelazaka granice s Hrvatskom udvostručio u prvoj četvrtini godine u odnosu na isti period 2017. godine.

Tekst preuzet sa sajta Radio Slobodna Evropa

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari