Društvene mreže i revolucija

Ostavite komentar


  1. Lepo piše i misli g.Kišjuhas. Sve što se dešava na društvenim mrežama ima kao rezultat potapanje zla.
    Ipak, sve je to nedovoljno, a biće nešto kad dođe vreme da se više ne može podnositi. Nužda (velika) zakon menja.
    I doći će Murta umesto Kurte. I „Ništa novo neće biti pod suncem“ – NAŽALOST!

  2. E moj profesore. Štamparska presa kažeš? Pa kad se hvataš javne reči, a profesor si, ne bi smeo da pišeš kao nepismeni trudbenik fejsbuka ili pregalac tvitera sa nula pročitanih knjiga. Vidiš, kada mi zbirno imenujemo novine, kažemo „štampa“, a neki drugi kažu „the press“. Odakle to? Pa mi kažemo štamparska mašina, štamparija, a ti drugi kažu printing press. Mi ne kažemo ni press ni presa. Problem je što ti to znaš, ali kad prevodiš sa vikipedije, malko se opustiš. Gotcha! Hajde prevedi, najčin sine, profesore.

    1. Emil, osim ovog ad hominem vatrometa… šta se to izvolelo zameriti? Teško dobijena šestica? Ni to?

    2. @Emil

      Bilo da je ‘Emil’ Vaše stvarno ime ili pseudonim, veoma je lepo. Povodom opaske o the press i presa, zaista se kaže i piše štamparska presa; tu, presa znači mašinu za štampanje, ne novine i novinarstvo. The press je, naravno, engleski izraz. Štamparska mašina se takođe koristi da označi skalameriju koja nam daje knjige i novine, uporedo sa presa. Dakle, ne grešite, a ne greši ni autor teksta.

  3. Upravo poslednja recenica teksta je hrana za sve internet „revolucionare“ da oni nastave da misle da na internetu zaista postizu revoluciju. Dok oni jos vise veruju da je efekat na drustvenim mrezama „stvaran“, dotle tek necemo imati nikakvu revoluciju. Drustvene mreze danas imaju drugi efekat, a to je efekat trenutnog emocionalnog praznjenja: covek napise, kaze nesto, odmah ima odgovor, i to mu bude dosta da mu se tenzija regulise. I zato nikad nema dovoljnog emotivnog naboja da zaista nesto konkretno uradi. Drustvene mreze su najnovije (uspesno) sredstvo za odrzanje svih statusa kvo. Ako mislite da nisam u pravu, ukazite mi gde su to nase revolucije? Nema ih, i nazalost ne vidim ni da ce ih biti. A krivac je i kanal kroz koji nam se potrosi nezadovoljstvo, ili bar kriticna kolicina. P.S. U „staro vreme“ niste mogli da imate instant gratifikaciju za svoje nezadovoljstvo kad posaljete pismo, nego ste se kuvali mesecima cekajuci odgovore, i u medjuvremenu sigurno vam je pukao film i uradili biste svasta nesto u stvarnom zivotu. A danas za 5 minuta odgovor, pa se siti ispisete, i sto nema akcije?

  4. Kišjuhas uporno gura komunizam i ateizam smućkan sa nešto ideja francuske revolucije i prosvetiteljstva kao da je prespavao 20 vek pogotovo njegovu drugu polovinu. OK, čovek je ideolog i gura svoje što poštujem ali se ne slažem. Uzmimo recimo za primer Švedsku, za koju imam lično svedočanstvo, i pogledajmo gde vodi ekstremno levičarenje. U Stokholmu i nekim drugim gradovima, a sad čujem da se javlja i po palankama, imate čitave delove grada gde prosto rečeno nema Švedska države. Proterana je odatle. Ko ne veruje naka ode gore, neka porazgovara sa šveđanima tzv. domorocima, i neka prošeta malo ulicama Stokholma, Jeteborja (Geteburga) ili Upsale. Slepo i tupo levičarenje vodi u anarhiju kao što ono desno vodi u diktaturu koja obično ovu smenjuje. Znam da mi ovo verovatno nećete objaviti ali ako se borite protiv cenzure, što pozdravljam, gledajte da sami to ne radite. Hvala

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

23. decembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Bisera Veletanlić, muzičarka

Danas je list koji je društvu apsolutno neophodan. Šteta što nema više listova poput Danasa.