Neželjeni ambasador

* Sin rabina Morisa sa njujorškog Long Ajlenda, advokat Fridman je, svojevremeno zastupajući tada biznismena - u dve prilike bankrota njegovih hotelsko-kockarskih kompanija - klijentu Trampu obezbedio osamdesetak miliona dolara dobiti

Ostavite komentar


  1. У руским СМИ могла се наћи и вест да се Трампу потурају "кадрови" који по својим способностима и историји више доприносе контроли његове политике и усмеравања на циљеве који нису у интересу Америке, што видимо и из ове одличне анализе, када су у питању односи Израела и САД. Наравно, поставља се питање, које структуре у САД стоје иза тога и којој империјалној сили је то у интересу? Знамо да је предлог о јеврејској држави стигао од британске империје још 1917. године, што су бољшевици подржали, а већ 1948. године основан је Израел (17. септембра) што је Стаљин и подржао имајући у виду да је он још 1920. године писао: "Тупост социал-демократа Аустрије типа Бауера и Ренера је у томе што они нису схватили нераскидиву везу националног питања са питањем о власти, покушавајући да оделе национално питање од политике и "затрпају" га у оквиру културно-просветног питања." Такво одношење империје и према Јеврејима, као и на пример Србима, доводио је ове две нације у катаклизмичне ситуације, а сличност међу њима је у томе што су оне увек приказиване као кужне и непожељне на светској историјској сцени, из ових или оних разлога, који су спадали у домен ватиканске пропаганде или простих задовољења само империјалних потреба (сетимо се посланице Србима 28.03.1941. године после пуча). Али, времена су се радикално изменила, како са "Брегзитом" тако и са, што је најважније, Немачком "Маршаловог плана".

  2. У руским СМИ могла се наћи и вест да се Трампу потурају "кадрови" који по својим способностима и историји више доприносе контроли његове политике и усмеравања на циљеве који нису у интересу Америке, што видимо и из ове одличне анализе, када су у питању односи Израела и САД. Наравно, поставља се питање, које структуре у САД стоје иза тога и којој империјалној сили је то у интересу? Знамо да је предлог о јеврејској држави стигао од британске империје још 1917. године, што су бољшевици подржали, а већ 1948. године основан је Израел (17. септембра) што је Стаљин и подржао имајући у виду да је он још 1920. године писао: "Тупост социал-демократа Аустрије типа Бауера и Ренера је у томе што они нису схватили нераскидиву везу националног питања са питањем о власти, покушавајући да оделе национално питање од политике и "затрпају" га у оквиру културно-просветног питања." Такво одношење империје и према Јеврејима, као и на пример Србима, доводио је ове две нације у катаклизмичне ситуације, а сличност међу њима је у томе што су оне увек приказиване као кужне и непожељне на светској историјској сцени, из ових или оних разлога, који су спадали у домен ватиканске пропаганде или простих задовољења само империјалних потреба (сетимо се посланице Србима 28.03.1941. године после пуча). Али, времена су се радикално изменила, како са "Брегзитом" тако и са, што је најважније, Немачком "Маршаловог плана". Наравно да лист «Данас» не сме да пусти овај коментар, јер се у тексту помиње Стаљин, а на данашњи дан је Стаљин рођен.

  3. У руским СМИ могла се наћи и вест да се Трампу потурају "кадрови" који по својим способностима и историји више доприносе контроли његове политике и усмеравања на циљеве који нису у интересу Америке, што видимо и из ове одличне анализе, када су у питању односи Израела и САД. Наравно, поставља се питање, које структуре у САД стоје иза тога и којој империјалној сили је то у интересу? Знамо да је предлог о јеврејској држави стигао од британске империје још 1917. године, што су бољшевици подржали, а већ 1948. године основан је Израел (17. септембра) што је Стаљин и подржао имајући у виду да је он још 1920. године писао: "Тупост социал-демократа Аустрије типа Бауера и Ренера је у томе што они нису схватили нераскидиву везу националног питања са питањем о власти, покушавајући да оделе национално питање од политике и "затрпају" га у оквиру културно-просветног питања." Такво одношење империје и према Јеврејима, као и на пример Србима, доводио је ове две нације у катаклизмичне ситуације, а сличност међу њима је у томе што су оне увек приказиване као кужне и непожељне на светској историјској сцени, из ових или оних разлога, који су спадали у домен ватиканске пропаганде или простих задовољења само империјалних потреба (сетимо се посланице Србима 28.03.1941. године после пуча). Али, времена су се радикално изменила, како са "Брегзитом" тако и са, што је најважније, Немачком "Маршаловог плана". Наравно да лист «Данас» не сме да пусти овај коментар, јер се у тексту помиње Стаљин, а на данашњи дан је Стаљин рођен.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 30. avgust 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Tatjana Mandić Rigonat, pozorišna rediteljka

U ovoj medijskoj prašumi dezinformacija, poluinformacija, laži i propagande u kojoj živimo, Danas je list koji piše u našem interesu, interesu građana.