Ustav po meri Erdogana

* Za opoziciju, ali i mnoge strane procenitelje praktikovanja demokratije, na vidiku je - "Erdoganov monopol nad državom". Odgovor Erdogana je da ne mari kad ga nazivaju diktatorom: "To uđe na jedno, a izađe na drugo uvo"

Ostavite komentar


  1. Правници знају да је устав политичко-правни акт којим се врховна власт ограничава и своди у правне оквире, као и чињеницу да сваку промену устава врше снаге (војне, полицијске, административне и профитерске), које су незадовољне тренутним или могућим правцем развоја у односу снага на политичкој сцени земље. Ердоган, након силне пљачке Сирије (1 200 привредних предузећа само у Алепу и нафте која је из три правца несметано пљачкана из Сирије у Турску), успео је да обезбеди и задовољи капиталистичку структуру и структуре о којима је напред речено, и сада му остаје да у тим и са тим структурама покуша да крене на Исток. Он, као, на пример, и Тито, тежи да постане доживотни председник и утврди уставну монархију, али он заборавља да, ни Русија, ни Израел, ни Кина, ни Иран, ни Јапан, нису наивне овце за шишање, јер такву политику „неутралности“ је Турска могла водити само у Другом светском рату уз подршку Енглеске. Али тада је био светски рат, а подршка Енглеске није више, као онда, тако значајна. Зато сваки могући савез Сирије са Израелом и касније са Ираном може Турску и Ердогана да доведе до великих невоља и велике пропасти. Исламисти су убили Анвара Ел Садата због мира са Израелом, али у овој ситуацији они баш немају никакве шансе.

  2. Правници знају да је устав политичко-правни акт којим се врховна власт ограничава и своди у правне оквире, као и чињеницу да сваку промену устава врше снаге (војне, полицијске, административне и профитерске), које су незадовољне тренутним или могућим правцем развоја у односу снага на политичкој сцени земље. Ердоган, након силне пљачке Сирије (1 200 привредних предузећа само у Алепу и нафте која је из три правца несметано пљачкана из Сирије у Турску), успео је да обезбеди и задовољи капиталистичку структуру и структуре о којима је напред речено, и сада му остаје да у тим и са тим структурама покуша да крене на Исток. Он, као, на пример, и Тито, тежи да постане доживотни председник и утврди уставну монархију, али он заборавља да, ни Русија, ни Израел, ни Кина, ни Иран, ни Јапан, нису наивне овце за шишање, јер такву политику „неутралности“ је Турска могла водити само у Другом светском рату уз подршку Енглеске. Али тада је био светски рат, а подршка Енглеске није више, као онда, тако значајна. Зато сваки могући савез Сирије са Израелом и касније са Ираном може Турску и Ердогана да доведе до великих невоља и велике пропасти. Исламисти су убили Анвара Ел Садата због мира са Израелом, али у овој ситуацији они баш немају никакве шансе.

  3. Правници знају да је устав политичко-правни акт којим се врховна власт ограничава и своди у правне оквире, као и чињеницу да сваку промену устава врше снаге (војне, полицијске, административне и профитерске), које су незадовољне тренутним или могућим правцем развоја у односу снага на политичкој сцени земље. Ердоган, након силне пљачке Сирије (1 200 привредних предузећа само у Алепу и нафте која је из три правца несметано пљачкана из Сирије у Турску), успео је да обезбеди и задовољи капиталистичку структуру и структуре о којима је напред речено, и сада му остаје да у тим и са тим структурама покуша да крене на Исток. Он, као, на пример, и Тито, тежи да постане доживотни председник и утврди уставну монархију, али он заборавља да, ни Русија, ни Израел, ни Кина, ни Иран, ни Јапан, нису наивне овце за шишање, јер такву политику „неутралности“ је Турска могла водити само у Другом светском рату уз подршку Енглеске. Али тада је био светски рат, а подршка Енглеске није више, као онда, тако значајна. Зато сваки могући савез Сирије са Израелом и касније са Ираном може Турску и Ердогана да доведе до великих невоља и велике пропасти. Исламисти су убили Анвара Ел Садата због мира са Израелом, али у овој ситуацији они баш немају никакве шансе.

  4. Григорије, врше се само:
    *мала нужда,
    *велика нужда,
    *жито и
    *егзекуција (смртна казна)

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 30. avgust 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Antonela Riha, novinarka

I pre nego što sam se učlanila u Klub čitalaca Danasa kupovala sam jedino Danas.