Drveće se guši

Ostavite komentar


  1. Globalno otopljavanje ima jedan još opasniji efekat. To je otopljavanje permafrosta kojim se oslobađa „zarobljeni“ vazduh u kojem se nalaze razni virusi i bakterije. Nije dvaput za reći da je tako došlo i do Kovida.

  2. Drveće niti troši niti stvara kiseonik, dugoročni efekat svakog drveta pojedinačno, kao i ukupan efekat svog drveća na Zemlji u pogledu količine kiseonika u atmosferi je tačno nula. Isto važi i za svako drugo živo biće na ovoj planeti. To se zove zakon održavanja materije. Kiseonik inače ne može da se stvara niti da se uništava, isto kao i svi drugi elementi u prirodi (osim u nuklearnim reakcijama, koje na Zemlji u prirodi ne postoje). Da drveće može da stvara kiseonik do sad bi bilo 99% kiseonika u atmosferi, a ne 21% na koliko stoji već milijardama godina. Ono što drveće radi je da privremeno svojom masom vezuje određenu količinu uglljenika i ima efekat na vezivanje ugljen dioksida iz vazduha, dok je na procenat kiseonika efekat praktično nula.

    1. Perica mali tako zamisljas bitisanje kisika u atmosferi? Si bio Megatrendu mozda? Drvo pravi 500 kila kisika na godinu, sebi a i nama. Javi se Vesicu.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 26. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Danica Vučenić, novinarka

Danas volim jer je nepoverljiv prema političarima i preispituje i sumnja u svaku informaciju.