Naša reciklaža (prilog tezi o neočistivosti Srbije)

Ostavite komentar


  1. Стално сам се питао зашто се боце које плутају рекама и језерима не сакупе и изваде из воде? Није проблем извадити тај отпад, проблем је шта са њим!! Пластични одпад се не да рециклирати. Може се само спалити! А онда се развија густ дим и мирис! Западе земље су то решавале тако што су такав одпад „извозиле“ у далеке и сиромашне земље и тамо га спаљивале. Сада изгледа ни то не могу!! Ето нам, укинули смо стаклену амбалажу која се да потпуно рециклирати, и увели јефтину „пластику“ која се не може рециклирати!! И загадили смо планету. Какав ће хаос настати када буде потребно „резиклирати“ батерије ових електричних „зелених“ возила!?? Загадићемо и земљу и воду. А сви се куну у њихову екологију!! Могућност рециклаже?? Да али по коју цену загадићемо оно што је до сада још остало како-тако чисто!!

  2. Voda u cevovodima je pod pritiskom. Ako cevi ne dihtuju (daktilne cevi sa naglavcima – spigot/socket sistem) ili ako su mehanički oštećene (čelične i EPDM cevi koje se vare) voda iz cevi izlazi napolje u okolno zemljište. Postoji mala mogućnost da bakterije iz okolnog zemljišta “zaplivaju“ uzvodno, ali taj problem se rešava hlorom.
    So, no problemo!

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

23. decembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Stevan Filipović, filmski režiser

Da bismo bili savesni građani koji donose prave odluke na izborima, kao i u svim drugim sferama života, potrebni su nam jaki mediji.