Kosovo ili smrt 1Foto: Radenko Topalović

Iskočila mi je u subotu na fejsbuku uspomena iz 2018. Relativno dobro se sećam tog osmog aprila. Sedeo sam na WC šolji i odlučio da se malo poigram.

Ukucao sam u Gugl: „Šta se dešava“, da vidim koje će mi prve rezultate ponuditi.

Rezultati su bili: „Šta se dešava u Zadruzi?“, „Šta se dešava u parovima?“ i „Šta se dešava u grobu?“. Objavio sam ih, uz hešteg #srbiguglaju.

Pet godina kasnije, ponovio sam eksperiment. „Šta se dešava posle smrti?“ „Šta se dešava na Kosovu?“ i „Šta se dešava kad žena nema odnose?“ i objavio to kao komentar na „fejsbuk-uspomenu“, uz isti hešteg.

Smrt se popela na prvo mesto i to ne kao biološko-metafizičko pitanje od pre pet godina (šta se dešava u grobu, ima li nekih dobrih žurki, šta ako se ispostavi da nisam mrtav, kako da izađem napolje, odnosno šta ako se povampirim)…

…već kao potpuno prepuštanje onome šta će se desiti posle smrti, koja je toliko izvesna, da Srbi masovno pitaju Gugl: „Okej, svi će da pocrkamo, a šta posle ? Jel i tamo Vučić?“ U komentarima na moju objavu, ipak, našli su se različiti rezultati. Izvesnoj gospođi je ispalo: „Šta se dešava: 1) na Kosovu, 2) u Srbiji, 3) u Beogradu, 4) u Turskoj, 5) u Ukrajini i tek pod 6) posle smrti.“

Prema mom laičkom IT zaključku, rezultat zavisi, između ostalog i od toga gde se nalazite, pa bi tako njen rezultat oslikavao šta guglaju Srbi tamo gde je ona, a moj šta guglaju onamo gde sam ja.

Zatim su se javili drugi. Jednoj dami izašlo je: „Šta se dešava: 1) na Kosovu, 2) posle smrti, 3) nakon prestanka pušenja, 4) u Sarajevu i 5) kad umremo.“

Narednoj: „Šta se dešava: 1) posle smrti, 2) sa dušom posle smrti, 3) na Kosovu i 4) kad ostavite cigarete?“; i poslednjoj, čije ću rezultate citirati: „Šta se dešava: 1) posle smrti, 2) sa dušom posle smrti, 3) na Kosovu, 4) kada firma od u stečaj, 5) sa telom u grobu, 6) kada žena nema odnose, 7) sa muškim telom kada nema odnose, 8) kada čovek umre, 9) sa telom posle smrti i 10) sa biljkom koja raste.“

Dakle, Kosovo ili smrt, to Srbi guglaju.

To je i rezultat poslednjih pet godina agonije u kojoj žive. Režim ih je masovno izložio smrtonosnom virusu, pa samim tim i smrti, ali ih je i masovno izložio Kosovu, u nemogućnosti da samostalno reši taj „problem“.

Svi Srbi moraju biti saučesnici u Vučićevim kosovskim ispalama, svi Srbi su žrtve režimskih pandemijskih akrobacija. Svako ima nekog ko je umro, u bližoj ili daljoj familiji. Nije se u Srbiji ovako „bogato“ umiralo još od Drugog svetskog rata.

Ljudima njihovi mrtvi nedostaju. Pitaju Gugl kako im je. Na šta im tela liče u limenim i drvenim sanducima, da li je teča završio u raju ili u paklu.

U krajnjoj liniji, podsvesno, kao i u ratu, osećaju da i njih smrt može lako da saseče, pa da se pripreme, za svaki slučaj. Živi bili pa videli šta će Srbi guglati 2028.

Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari