Srbija od Tirane do Pekinga

Ostavite komentar


  1. Volimo autokratije pa to ti je. Nije za nas sloboda, plasimo se da uzmemo stvari u svoje ruke.

  2. Još da odamo da se krediti koje uzimamo za gradnju puteva, na posredan način prijakzuju kao rast BDP. Bukvalno uzmeš kredit i kažeš – Ove godine sam zaradio više nego prošle.

  3. Ranije se znalo ko može I ima znanja i stručnosti on piše objavljuje daje izjave w sada svi su nazovi stručnjaci.

  4. Da smo normalni, ponosili bismo se što smo na dva kraja sveta uspeli da potpišemo važne ugovore. Ovde kao da smo potpisali dve suprotstavljene stvari, a ne nešto što je korisno za našu zemlju. Još sramotnije je što se ovde insistira da se ponašamo kao do 2012. godine, a to je da se pretvaramo da Kina i ne postoji na mapi sveta, a ne da je druga, a uskoro i prva ekonomija planete. Pa sada ako se ide u Kinu sramota je, ali ako je nešto sa zapada onda je to automatski dobro. Jedan zabrinjavajuće plitak pogled na geostratešku situaciju od strane čoveka koji bi trebalo da bude ekspert.

  5. Klackalica Rama ili Si Đinping?
    Sankcije Kini? Zbog srpskih jabuka?
    Sve je to od lošeg vina…

  6. Jasno mi je da se jabuke, od sveg voca najlakse pakuju i izvozi. Ali, aman, srpske jabuke su bednog kvaliteta, ukusnije su jabuke iz Nemacke, na primer! U Srbiji su od voca najkvalitetnije tresnje, visnje, kajsije, breskve, i naravno maline i jagode i grozdje. Zasto mi to voce ne izvozimo u EU (ne radi politike, vec radi kratkog puta)? Ovaj autor bi bolje ucinio kad bi se drzao ekonomije i zdravog razuma, nego politike! Veruje, ni meni nije po meri trenutna politika Srbije! Ali me iskreno najvise brine nasa ekonomija, od koje se zivi.

  7. sa skupa u Kini stigle poruke podrske, postovanja Srbije i razvoja dobrih odnosa, sa onog u tirani stizu poruke srbomrznje i nepostovanja suvereniteta i celovitosti Srbije. Nekima, poput autora, draze su ove poruke sa skupa u Tirani. jasno je i zasto

  8. Ukratko. Krediti Kine, dobrim delom, služe za bogaćenje Pinokia sa Andrićevog venca i kumova. Priča o Kosovu, koje su radikali i socijalisti „branili“ pa predali, a sad ga opet „brane“ – služi da se skrene pažnja građanima sa pljačke i rastakanja pravne države.

  9. Počeli ste politikom, nastavili ekonomijom, pa onda „nevešto“ pomešali dve teme koje bi, bar u tržišnoj ekonomiji na koju se tako rado pozivate čitav svoj radni vek, trebalo da budu potpuno odvojene. Medjutim, vama ne predstavlja problem da ekonomsku saradnju sa Kinom predstavite kroz „diktatorski“ režim koji vlada ovom državom iako, kako i sami rekoste, Kina od Srbije nema ama baš nikakve političke zahteve. Takodje, govorite o Evropskoj uniji kao „kolevci tržišne ekonomije“ svesni, kako i sami rekoste, permanentnog političkog pritiska koji svakodnevno dolazi iz ove zajednice neretko direktno sukobljen sa medjunarodnim zakonima. Ako zanemarimo lične emocije i stereotipe koje smo davno usvojili ne rekoste nam ni jedan valjan razlog zbog kog bi Srbija urušila svoje dobre odnose sa najvećom ekonomijom sveta osim onog prozaičnog da „pomognemo“ ostatku sveta u želji da pobedi Kinu u svetskoj ekonomskoj trci, a sve to zarad „razvoja demokratije i ljudskih prava“?!

  10. Danas sam stavila naocare, kad sam u Tibingenu spremala rucak od pecurki, lisicarki (Pfifferlinge). Odlicne, prave, sumske sa iglicama od borovine, sumskim liscem… , iz Belorusije.

  11. „Demokratski svet“ ne baca napalm, atomske, kasetne, grafitne i uranijumske bombe, brkiću.

  12. PRVO ĆEMO IZVOZITI SVINJSKE NOGICE,SADA JABUKE ,BOJIM SE SLEDEĆOJ POSETI VUĆIĆA KINI,JER TREĆI PUT ĆEMO IZVESTI SRBIJU U KINU RADI DUGOVA.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

23. decembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Ognjen Radonjić, profesor

Iz Danasa u bolje sutra.