Treba li ukinuti privatne apoteke?

Ostavite komentar


  1. Svaka cast na borbi protiv drzavne birokratije. Svaki pokusaj privatizacije drzavne imovine komentarise se kao drzavni udar.

  2. Ovo je još jedan u nizu neoliberalnih pamfleta Brkića. Ajde sve da prodano, od Eps-a, EMS-a, Telekoma, JKP Vodovoda, JKP Pogrebnih usluga pa da vidimo onda gde smo. Ne treba prodavati pažnju ovakvim tekstovima ovog ljubitelja lika i dela Mlađana Dinkića i Labusa.

  3. I na kraju balade će apotekarsku ustanovu da kupi partijski ,privilegovan, tajkun zbog lokala i drugih nekretnina. To je vaše rešenje?

  4. Ma lepo Brkicu, samo sve unisti i zatvori ili dovedi strance pa nek zaradjuju. A narod nek umire.
    Pre neko vece u celom Kragujevcu dezurna samo jedna „drzavna“ аpoteka. U njoj zbog sveopsteg raspada nema ono sto ti lekar prepise u Hitnoj sluzbi i mozes samo da cekas jutro da se privatne otvore. A one nas oglobise. Ko zna koliko ih ima (privatnih) i ni jedna nema dezurna.
    Kuku nama s vama!!!!!

  5. Tržišni udeo, Apoteke Beograd je na nivou cele Srbije oko 3%, verovatno malo veći na nivou Beograda. Pre 15ak godina su preuzeli sve apoteke koje su bile deo domova zdravlja na beogradskim opštinama, i sa takvim top lokacijama ( u samom domu zdravlja) , i mnogim drugim lokacijama po gradu na kojima mogu da im zavide privatnici, nisu uspeli da pruže kvalitet u uslugama. Ova apoteka je mogla da nešto radi samo dok su oni imali pravo da izdaju lekove na recept.
    Veliki i trom sistem, u kome sam zaticao u to vreme zaposlene koji funkcionišu po principu „radio ne radio, svira ti radio“. Kad su ih ubacili u trku sa privatnicima,koji su dobili pravo da izdaju lekove na recept, nisu se snašli.
    Sa druge strane, ni država nije uradila šta treba, dozvoljavajući da se otvori toliki broj apoteka. Jer se postavlja pitanje porekla kapitala i ppd kojim uslovima oni mogu da posluju dok ne uguše sve oko sebe. Kako tu državnu apoteku, tako i manje pojedinačne privatne apoteke. Trenutno imamo monopol 3-5 lanaca na nivou cele Srbije…

  6. „Dotle će privatni sektor preuzeti i one poslove kojima se Apoteka Beograd hvalila da ih samo ona radi (na primer, galenska proizvodnja)“ Da je profitabilna privatnici bi je odavno je preuzeli. Baš kao i one autobuske linije do manjih mesta širom Srbije iz kojih, nakon Njenog Visočanstva Privatizacije, deca nemaju čime da idu u školu.

  7. Hoćeš privatne apoteke, hošeđ privatno zdravstvo?

    Obezbedi onda da ljudi (od sirotinje pa nadalje) mogu da kupe lekove. E pa, ne mogu. Nemaju para. Opljačkani ili nezaposleni. Ili penzioneri.

    Vrati pare koje je narod ulagao u zdravstveni sistem od 1945-e i u zdravstveno-socijalne fondove. Ovako prodaješ tuđe u šta nisi uložio ni dinar i u šta je država ulagala, ne svoje, nego narodne pare.

    Kada se privatnici raskusuraju sa pravim vlasnicima, neka brknu u sopstveni džep i parama koje su stekli svopjim radom i znanjem, a ne pljačkom društvene svojine, neka se bave „biznisom“.

    Kako autor zamišlja, sirotinja i oni sa malim platama (ubedljiva većina građanstva) i ne treba da se leči, nema prava na privilegiju – na život.

    Profit filozofija podrazumeva da se otme ono što su drugi stekli. Te tqako i apoteke.

  8. Leci se i operisi u privatnim bolnicama i veruj im.Drzavna apoteka mora biti kontrolisana i podrzana od drzave i jeftinija od privatnih apoteka.Dostupnost lekova na recept za sve kategorije stanovnistva posebno za ugrozene.I da vise verujem drzavnoj apoteci ovi drugi su u jurnjavi za profitom.

  9. Prodaje Brkić staru priču u epizodi Apoteke Beograd,njemu je važno da mantra opstane. „Nekakav javni interes“ naravno da postoji i to najviše u zdravstvu,obrazovanju i mnogim drugim delatnostima.Apoteke Bgd nisu pale sa Marsa u ovo stanje,nego su planski dovedene i to Brkić zove neminovnost,uspeh preduzimljivog pojedinca.Državne apoteke postoje bilo gde u svetu,po EU posebno,i tamo posluju vrlo dobro.Vidite primere u Skandinaviji i Francuskoj.

  10. Реч – приватизација – у српским условима идентична је са речју – пљачка! Пљачка свих нас, грађана, пљачка без пардона, безочна, уз свесрдну помоћ мафије на власти. Својевремено, кад је Пекабета издвојена из система ПКБ и “приватизована”, комбинат више није могао да пласира своје производе и кренуо је низбрдо, па је и он “приватизован”. Тако рудници, тако сад ГСБ, тако и оних тзв. 26 спорних приватизација (врх леденог брега), шуме, плацеви, све је постало партијски плен – на “извол’те”! За динар, два, кумовска и буразерска веза … апотеке ће преузети они који су се у том “бизнису” већ обогатили, значи – НЕМА поштене трансформације власништва! Сигурно неће бити формирано акционарско друштво – Апотеке – и акције понуђене на продају, по разумној цену, уз услов, нпр. да нико не буде фаворизован и да за мале паре преузме велику имовину! Видите шта би у Краљеву са апотекама! Е, зато су и грађани против оваквих “приватизација”. А сви ви који заговарате те акције … сигурно имате неку своју агенду.

  11. Gospodine Brkiću,

    Ne sporim da treba da postoje privatne apoteke i privatni sektor u svakoj oblasti, ali iz Vašeg članka ne vidim objašnjenje zašto i kako državne apoteke dovedene u situaciju u kojoj su. U Srbiji je državni sektor svesno, planski i organizovano uništen – zdravstvo, školstvo, još neke oblasti gde država mora da ima vlasništvo i da ih kontroliše. Srbija nema svoju proizvodnju (sva industrija nam je u rukama stranaca), prerađivačka i industrija koja daje finalne proizvode ne postoji ili je rudimentarna (jer tu mora da se radi da bi se zaradilo), samo trgovina i zidanje stanova do besvesti. Ova država nema socijanu komponentu, ne brine o svojim građanima (sem o članovima određenih političkih grupacija). Državne apoteke moraju da postoje zbog socijalne situacije.

  12. Bravo. Naši stručnjaci iz Min.finansija na čelu sa ministrom, kao i stručnjaci iz Min.zdravlja sa ministrom – zastupaju i promovišu isti stav. Pametnom dosta.

  13. Tipicna zamena teza….zao mi je sto je uvazeni novinar postao propagandista ili apologeta odredjenih partijsko-tajkunskih krugova bliskih vlasti koji su se okomili na Apoteke Beograd. Ne bi one poslovale lose da im Fond ne duguje ogroman novac koji se odnosi na lekove davno isporucene. Zato su propale mnoge poznate firme, Beofarm i dr koje su imale ogromna nenaplativa potrazivanja prema Fondu tj drzavi. Da li ce privatne apoteke da snabdevaju bolnice? Nece ili po uvecanim cenama,sa placanjem unapred. Uostalom osim nekoliko manjih uspesnih primera privatizacije,70% privatizacije se svelo na kupovinu gradjevinskih parcela. Dok su iste te istocnoevropske zemlje dobar deo privrede zasnovale na tim drzavnim kompanijama,koje su privatizovane,a ne unistene, mi smo sve unistili. Ostali su samo zidovi. Sada su se nameracili na apoteke,zbog atraktivnog prostora.Da li ce privatnici da prave lekove,meleme i ostale preparate.Nece. Prodavace sve iz uvoza po enormnim cenama. Da ne pricam da su mnogi i otvorili privatne apoteke na racun drzavnih. Isto se desava sa GSP. Sutra cete imati 2,3 autobusa dnevno po liniji,po paprenim cenama, a drzava ce tim upsesnim privatnicima davati 55 miliona evra godisnje.Pa svako bi tako uspeo kao privatnik.Cudo kako se ovde postaje „uspesan“ sa dolaskom nove vlasti.

  14. Ovaj covek je poceo strasno da nervira. Pritom sam ubedjen da nema predstavu kako i na koji nacin je Apoteka Beograd dosla u ovu situaciju. A stvar je potpuno jasna kao i kod 95% privatizacija u Srbiji (zbog cega je narod ogorcen i zbog cega su „demokratske“ stranke 2012 i izgubile izbore). Naime, stvar je potpuno jasna kao i kod drugih privatizacija, dovede se direktor, godinama unistava preduzece,zbog toga ne da ne odgovara pred nadleznim organima, vec bude i nagradjen, a onda nezadovoljni radnici koji su godinama ukazivali na stetne radnje koje je direktor radio budu proglaseni za nekakve kocitelje razvoja, samoupravljace u najgorem smislu te reci itd itd..onda dodje gradonacelnik, predsednik vlade, ministar, pa kazu nama neznalicama, evo,gotovo je,nema resenja,evo nadjite najpametnijeg na svetu,ni on ne bi mogao da resi problem. Stvarno? A da li ce neko da odgovara? Nismo se zbog toga danas skupili ovde, vec da bistrimo politiku. Da dodam, ova ustanova se unistava vec 20 godina, i to ceo Beograd zna,osim cini mi se gospodina Brkica.

  15. Gospodine Brkicu, privatni apotekarski sektor o kome pricate je strani. Mnoge kolege farmaceuti su ili prestali da rade ili prodali svoje apoteke privatnim lancima za koje ni ne znamo ko su im vlasnici . Takodje, treba da znate da smo mi jedna od retkih zemalja u kojoj za farmaceutski zdravstveni sektor ne postoji ozbiljan zakon. Gledati na apoteku kao prodavnicu je ponizavajuce za nas koji smo morali da zavrsimo petogodisnje studije da bismo tamo radili a ako je apoteka prodavnuca onda su farmaceuti prekvalifikovani za rad u njoj

  16. Ponekad se stvarno pitam da li je mišljenje gospodina Brkića slepo verovanje u neoliberalne idealne ili je nekad stvarno čist bezobrazluk. Pitam se koja je ekonomska osnova da se ukinu državne apoteke u malim gradovima širom Srbije u kojima zbog veličine tržišta nema osnova za to, tipa u jednoj Raški, Kraljevu… Na kraju krajeva, izgleda da su jedna Barselona, Katalonija blesave zato što iz budžeta finansiraju svoje apoteke.

  17. Apoteka je pre svega trgovina. Najveći protivnici privatizacije apoteka su zaposleni u apotekama. Zašto? Pa zato što se u državnim apotekama krade, a krade se zato što su stvoreni idealni uslovi za takvu krađu. Npr: 1. nisam uložio ni dinara u posao i nije me briga za poslovni retultat. 2. U apoteci se lekovi izdaju na recept i slobodno se prodaju za novac (apotekari će razumeti o čemu je reč). 3. U vezi sa 2. apotekari su u sprezi sa lekarima koji pišu recepte i na osnovu toga uzimaju iz apoteke artikle koji su im potrebni (jer apoteka prodaje sve i svašta), ali ni apotekar nije „mutav“ jer pola iznosa vrednosti recepta zadržava za sebe i u prilici je da uzme novac kako bi recept bio potpuno razdužen. Taj novac uzima odmah iz kase. Brza i sigurna lova. Ne mora da čeka popis da bi uzeo razliku, jer se na takav način stvara ogroman finansijski višak i nemoguće ga je bez znanja ostalih i naravno računovodstva prisvojiti. Ovo je jedan od načina. Na sličan način je funkcionisala socijalistička trgovina i propala je. Trgovci zaposleni u njoj nisu propali. Naprotiv zaradili su kakve takve penzije, a ukradeno su ulagali u neki svoj biznis, nekretnine….

  18. @Kole
    Наравно да су приватне апотеке у јурњави за профитом, што им није ни тешко јер су сви људи склони да одреше кесу за обећано здравље, лепоту, губитак килограма и смирење нерава. У све светске језике је ушао идиом „продавац змијског уља“ којим се означавају бескрупулозни лажови који нуде надрилекове и инстант срећу, а савремена фармакомафија није далеко од њих. Због тога нам је потребно јавно здравство, укључујући и јавне апотеке, које ће бити присупачно свима и свима ће давати једнаке шансе за оздрављење. А ни који више верују у змијско уље и балсаме за вечну лепоту, нека их плаћају из свох џепа.

  19. Gospodin nije upućen u način poslovanja Apotekarskih ustanova i iznosi tvrdnje koje nisu istinite. Država je dovela te ustanove u neravnopravan položaj na tržištu kako propisima o nabavci , tako i propisima o visini plata i na taj način im onemogućila da se bore za opstanak. Ovakvi ljudi su Srbiju doveli u situaciju da ne poseduje ništa od vitalnih interesa za stanovništvo. Uostalom i u Sloveniji je pokušano nešto slično i sada se vraćaju državnim apotekarskim ustanovama.,

  20. Забранити овима који живе на Марсу да пишу текстове о животу на Земљи. Пацијенти се нису окренули приватним апотекама због не знам чега, већ је власт свесно уништавала државне установе, продавала их, затварала тако да нисмо имали избора. Овај Бркић дува у исту тикву као и ова криминална власт.

  21. Smorke,
    Treba li ukunuti liberalno-ekonomske kolumniste koji prate ekonomske teme?
    Narod koji skače u odbranu državnog preduzeća Apoteke Beograd nije toliko protiv privatnog biznisa koliko protiv nesposobnosti države da uredi svoje poslove. Lepo je što su privatni apotekari i privatnici koji organizuju lanac prodaje (a to nisu farmaceuti već uglavnom “državni“ biznismeni) pouzdani partneri građana, ali koliko nas košta ta pozdanost? Prosečni penzos troši pola penzije na lekove – da Apoteke Beograd rade kako bi trebalo da rade, taj trošak bi bio mnogo manji.

  22. Gotovo sve je privatizovano,zasto nebi i apoteke Beograd? Problem lezi u tome sto stranci uzimaju sve sto donosi „kes“ banke,trgovinu,apoteke,razne usluge i svu dobit iznose iz zemlje a ona nije mala. Onda mi te pare uzimamo kao strane kredite po visokim kamatama za uzvrat oni nam uz subvencije od tih zaduzenja otvaraju nisko profitna preduzeca gde nasi ljudi rade za mizerne plate. Treba se truditi da se situacija okrene mi preuzmemo banke,trgovinu isl.a oni dolaze sa visoko profitabilnim poslovima onda ce biti bolje i nama i njima.

  23. To zasto su AU Beograd (a I druge po Srbiji) dovedene u ovu situaciju je druga (i duga) prica. Ali, da li su potrebne ne sasvim profitabilne drzavne apoteke, apsolutno da! Postoji i nesto sto se zove ‚‘opste narodni interes’ kao I ‘javno zdravlje’. Da je spravljanje magistralnih lekova profitablino, privatne apoteke bi se odavno time bavile, a ne bi sirile svoju ponudu igrackama I skolskim priborom. Lekovi nisu samo tablete u kutijama, I ne moze se sve proizvesti u fabrici I uvesti iz inostranstva. Apoteka nije prodavnica, niti su farmaceuti prodavci! A ako (ne daj Boze) autoru ovog teksta ili njegovim unucima ikada bude zatrebao magistralni lek ili tezinski doziran rastvor – zelim mu svu srecu sa privatnim apotekama.

  24. Mišljenje koje g. Brkić iznosi u tekstu je u stilu slike koja je ispod naslova – seći makazama kao u „Barber shop-u“. Zar nije problem privatizacije Apoteka Beograd previše složen da bi se posmatrao jednostrano iz ugla osnovnih zakonitosti ekonomije? Mislim da se to može naslutiti iz ostalih komentara na tekst. Čak i da živimo u idealnim uslovima za razvoj tržišne ekonomije trebalo bi u obzir uzeti i druge bitne aspekte i posledice privatizacije državnih apoteka. Ako to sve ima smisla, možda treba privatizovati i domove zdravlja, zatim bolnica, pa srednje škole, a zatim i osnovne, baš tim redom.

  25. Gospodin Brkić nikako da se zapita da li smo kao društvo zreli za apsolutnu privatizaciju. U Sloveniji su privatizovane samo firme koje su loše poslovale godinama. Ako privatizaciji gospodina Vlahovića mogu reći daleko mu lepa kuća.

  26. Pored pravosuđa, kod nas, u novom „demokratskom“ poretku (ubio ga bog!) ¹najviše se srozala apotekarska struka. Privatna apoteka je kod nas uz svaku piljaru, ćevabdžinicu i buregdžinicu. A tamo nema šta nema: klompe, dječija kolica, ribaće četke, „dodaci prehrani“ i kozmetika s „posebnom namjenom“ za sve moguće bolesti koje u roku odmah ko rukom odnose sve tegobe. Iz privatne apoteke kupac ne smije izaću praznih ruku, jer gazdil lanaca apoteka neće biti pravo. A, kud se za relativno kratko vrijeme dedoše prave apoteke u kojima su se izrađivali i izdavali samo lijekovi, i kojima zarada nije bila prioritet. A apotrkar je bio ugledni građanin varoši, odnah do predsdnika opštine i suda, doktora i direktora gimnazije. U Skandinaviji se odavno praktikuje da nije obavezno izaći iz apoeke sa lijekom; nedaj je to dobar savjet za zdrav život (šetnja, umjerene hraba i piće, izbjgavanje stresa i sl.). Zaključno, privatne apoteke su se nenormalno namnožile, i teško ih dovesti u red, ali ne treba nikad odustati u toh borbi. S drufe strane, svaka opština, kao što mora imati osnocne sagmente javnog zdravstva, dom zdravlja, hitnu pomić, HE službu i stonatologiju, mora imati javnu apoteku (sa dežursrvom), kojoj je prioritet farmaceutska briga i zaštita sveukupbog javno zdravlja, a nikako profit kao što je slučaj sa većinom osiljenih gazda privtah apoeka. sveukupnojavnog zdravla profit ne smije biti prioritet

  27. Ne, zašto bi bile ukinute. Pre koju godinu pojavile sus e ZEGIN apoteke u srbiji, imali su ubedljivo najlepše apoteke (ako ne računamo reklamu na fasadi) i najjeftinije lekove, isti lek kod njih i u drugim apotekama bio je barem 10 posto jeftiniji, ali povukao se sa tržišta, jer nekome to nije odgovaralo.

  28. Pored pravosuđa, kod nas, u novom „demokratskom“ poretku (ubio ga bog!) ¹najviše se srozala apotekarska struka. Danas je privatna apoteka uz svaku piljaru, ćevabdžinicu i buregdžinicu. A tamo nema šta nema: klompe, dječija kolica, ribaće četke, „dodaci prehrani“ i kozmetika s „posebnom namjenom“ za sve moguće bolesti koje u roku odmah ko rukom odnose sve tegobe. Iz privatne apoteke kupac ne smije izaću praznih ruku, jer gazdi lanaca apoteka neće biti pravo. A, kud se za relativno kratko vrijeme dedoše prave apoteke u kojima su se izrađivali i izdavali samo lijekovi, i kojima zarada nije bila prioritet. A apotekar je bio ugledni građanin varoši, odmah do predsdnika opštine i suda, doktora i direktora gimnazije. U Skandinaviji se odavno praktikuje da nije obavezno izaći iz apoeke sa lijekom; nekad je to dobar savjet za zdrav život (šetnja, umjerene hrana i piće, izbjgavanje stresa i sl.). Zaključno, privatne apoteke su se nenormalno namnožile, i teško ih dovesti u red, ali ne treba nikad odustati u toj borbi. S druge strane, svaka opština, kao što mora imati osnovne sagmente javnog zdravstva, dom zdravlja, hitnu pomić, HE službu i stomatologiju, mora imati javnu apoteku (sa dežursrvom), kojoj je prioritet farmaceutska briga i zaštita sveukupbog javno zdravlja, a nikako profit kao što je slučaj sa većinom osiljenih gazda privnih apteka.

  29. Privatne apoteke se upravljaju SAMO sa stanovista prometa i dobiti dok u apotekarskoj ustanovi Beograd mozete dobiti i savete i preporuke nevezane za cenu proizvoda i profita koje ce ostvariti apoteka. Takodje oni prave i neke specificne proizvode ,kreme, meleme, odredjene lekove tako da bi trebalo da ih sacuvamo. I takodje one rade u okviru vecine domova zdravlja po Beogradu. Sigurno je da im treba reorganizacija jer ne rade sve bas sa profitom ali ne verujem da je sad tolika frka oko para koliko do lokacija. A mozda ako bi politicari manje krali, bi u tom slucaju bilo i za nekoga ko nije u politici? MISLITE O TOME

  30. Nije problem gospodine Brkicu da se drzavna apoteka „takmici“ na trzistu sa privatnim.Ovde se radi o tome da se drzavna firma namerno unistava da bi je neko kupio sa sve imovinom naravno a znamo ko to moze da uradi-samo neko blizak vladajucem kartelu.Dakle firma se namerno unistava i ovde ima posla za institucije-kad bi one postojale

  31. Državna apoteka bi opstala da nije bilo „nameta“vlasti…
    U jednoj poznatoj privatnoj mi je tražena zamena za lek…..preko Google…toliko

  32. Kad privatne apoteke budu imale i narkotike. a nemaju ih ni sve drzavne, koji su neophodni odredjenim pacijentima, e onda mozemo da pricamo o privatizaciji Bg Apoteke.

  33. Državne apoteke se planski uništavaju zbog poslovnog prostora. Kome to nije jasno, taj je slep pored očiju. U Srbiji se sve svodi na posao sa nekretninama. Ako može da se dobije džabe, još bolje.

  34. Pa, očigledno je, da je čovek nerazumno biće. Obična životinja koja se upravlja instiktima, po principu daj meni i šta me briga za druge. Daj meni da se što više obogatim, pa nema veze za koga ću da lobiram, može za POKS a može i za SNS samo daj pare.

  35. Mi živimo u vreme korporacijskog feudalizma verzija Srbija, tako da će privatizacija svih državnih apoteka biti završena u sledećih 6 meseci, to je sigurno.
    Tako da nova borba već sad počinje, borba za povratak zajedničkih dobara.
    Završena javno privatna partnerstva su potpisana na 15 godina, što je već za desetak godina. U novoosnovanim preduzećima treba organizovati sindikate i voditi bitku svaki dan. Ja ću tako, gde god radila za par meseci. Ovo je klasično ideološko pitanje i može se samo tako rešiti. Svaka iluzija o „dobrim kompanijama“ pripada zadnjim decenijama prošlog veka. Danas je sve drugačije i borbe su drugačije. Miša Brkić je čovek prošlog veka ipak.

  36. Čim se gosn Miša Brkić pojavio u emisiji RTS-a i stao u odbranu Rio Tinta i kopanja litijuma sve mi je bilo jasno ,sa kojeg stanovišta pravi tekstove.

  37. Кратка информација, на западу Европе су СВЕ апотеке приватне. На западу су све радње приватне, сви стадиони приватни.

  38. E pa treba da vas je sramota i godina i kobajagi toliko staža u oblasti ekonomskog novinarstva. Vi gosspodine Brkiću kao da ste pali sa Marsa pa ne vidite da privatizacija u Srbiji vodi u ropstvo zaposlenih u monopolizam u cenama na štetu kupca tj.građanina. privatne apoteke kao kozmetičarske radnje i buvljaci a ne apoteke…bruka jedna… a zaposleni kao robovi, kao i u ostatku privatnog sektora. Nije ovo uređena država pa da se prema radniku odnosi kao prema ljudskom biću koje nije trošak već doprinosi rastu organizacije i donosi svojim radom prihode i dodaje vrednost…dakle još jednom sram Vas bilo…bolje idite u penziju nego što se onako baš kao čovek brukate ovakvim tekstovima.

  39. Malo ga pretera. Ne postoji ni u jednoj privatnoj apoteci , u mnoge ulazim, krema za pete , npr, od 235,oo dinara…..Volim da imam apoteku Beograd. Dr Max,Ivancici…..moze ali Beograd apoteka nema.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 6. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Milena Minja Bogavac, dramaturškinja

Svojevremeno čitala sam sve dnevne novine u nadi da ću tako biti najobjektivnije informisana. Od 2013. godine do danas čitam isključivo Danas.