Superliga, što da ne

Ostavite komentar


  1. Pitam autora teksta,da li bar priblizno zna cenu jedne karte za utakmicu ,I da li bi on mogao da je kupi?

    1. Ja bih na ovo pitanje dodao i pitanje cene TV prenosa za Srbiju? Nismo čuli koliko će koštati karte na stadionu (sigurno ne 5 Eura kako je ovde tvrđeno, pre će biti u rangu 50-100 Evropljana) a nama najinteresantnije pitanje je koliko će koštati LEGALNO gledanje u Srbiji? Ko god da kupi TV prava gledaće da na njima i dobro zaradi (ok, kapitalizam na delu) a jedino će to moći prodavanjem pojedinačnih utakmica u sistemu VOD (video na zahtev – prvo plati pa gledaj). Za Srbiju bi to moglo da bude u rangu 1000-2000 dinara po JEDNOJ utakmici! Nema više A1,2,3,4 pa biraj ili gledaj nekoliko mečeva po malo. Moje lično mišljenje je da u Srbiji niko neće hteti da izdvoji desetine miliona Evra po sezoni za TV prava jer se to neće moći unovčiti pa će svaka dalja rasprava o super-super ligi bogatša-tajkuna postati suvišna.

  2. Ipak je ovo brkanje baba i žaba – kakve veze ima lokacija(e) održavanja turnira i turneje sa superligom?!? Učesnici na tim lokacijama su SVI sportisti koji to po vrlo preciznom bodovanju u tim sportovima se uspeju kvalifikovati, plus i oni koji su, recimo, bili povređeni imaju pravo kvalifikacija i čak „Wild card-a“ – ista pravila i za Đokovića i za mene, ako kupim reket i pobeđujem na terenu. Super liga nema ni jedan parametar sportskog uspeha (jedini kriterijum je koliko gazda ima para) – a sport pravi učesnike dobrim kompeticijom, ne parama. Da, liga ima svoju biznis logiku, ali se ne sme porediti sa pomenutim takmičenjima, sa akcentom na takmičenje u sportskom uspehu!

    1. Skroz iz je čovek u pravu. Malo nam je teško da se prilagodimo novinama, ali to nam sleduje, hteli ili ne. Biznis je biznis, i nije ga briga za nikoga i ništa. Da sam vlasnik kluba, verovatno bi razmišljao u tom pravcu, posle ove pošasti i praznih stadiona. Odavno je fudbal postao arena, a fudbaleri preplaćeni gladijatori….
      Što reče onaj iz Montevidea – ‘pa oni su tu zbog zdravlja’.

  3. Čak iako bih mogao da prihvatim argumentaciju kroz tekst kao legitimno mišljenje, analogije na kraju su čist promašaj. Pomenuti primeri nemaju vezu niti sa fudbalom kao sportom, a još bitnije, niti sa datim predlogom Superlige.

  4. ¨Društvo koje umesto masovnog sporta i elitne kulture počne da neguje elitni sport i masovnu kulturu osudjeno je na propast¨.

  5. Logika pohlepe je jedina vladajuća. Takve faze društva su se, do sada, završavale velikim karambolom i propadanjem te civilizacije.

  6. Fudbal je odavno u rukama tzv. biznis elite. Superliga je još jedan korak ka uništavanju originalne ideje najvažnije sporedne stvari na svetu, zabava za Kineze, Malezijce, bogate arapske države, kladionice iz Hong konga, igračka raznih šeika i neo-liberalnih biznismena. Novac iznad svega, pa i tradicije. Na biznisu je da i dalje gazi sve, na navijačima je da probaju i odbrane ono malo fudbala što im je ostalo

  7. River plejt, nije plata. Struktura prihoda monotone, kontraliberalne (nema konkurencije, zatvoren krug, nema slobode tržišta) Superlige? Dresovi za kinesko tržište, video igrice? Cenim da ne bi potrajala duže od par sezona. Problem sa fuzbalom je u tome što je dosegao vrh isplativosti a i ta isplatiivost je sumnjiva. Bolje je najveći neprijatelj dobrog, čak i u fudbalu.

Ostavite komentar


Dijalog

Naslovna strana

Naslovna strana za 2. avgust 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Bilja Krstić, muzičarka

Postoji mnogo razloga i načina da podržimo Danas. Jedan je da postanemo članovi Kluba čitalaca Danasa.