Postoji realna opasnost da kao i pre tri godine zbivanja van teniskih terena zasene prvi ovogodišnji Gren slem turnir.
Naime, 2022. godine Novak Đoković se nije vakcinisao protiv korona virusa, čija je pandemija te godine bila glavna tema širom sveta, te mu je napravljen ogroman problem u Australiji, iz koje je na kraju deportovan odlukom Aleksa Hoka, ministra za imigracije u vladi Australije.
Đoković je danima pre deportacije bio zatvoren u hotelu u Melburnu. Mediji ne samo u Australiji već širom sveta su se više bavili „slučajem Đoković“ nego samim turnirom.
Sada, nekoliko dana pred start ovogodišnjeg turnira u Melburnu, Đoković je svojom izjavom (deo intervjua za magazin GQ ) da su u Australiji tada pokušali da ga otruju preti da se opet zbivanja na teniskim terenima stave u drugi plan, a da se sva pažnja usmeri na „trovanje“.
Sam Đoković priznaje da uvek kada dolazi u Australiju prolazi kroz traumu, pogotovo dok je na carinskoj kontroli, stalno se osvrće i gleda da li mu prilazi neko iz imigracione zone.
Ne sumnjam da su lekari u krvi Novaka Đokovića pronašli živu i olovo, ali ti teški metali se nalaze i u hrani, ribi pogotovu (tvrde to i australijski lekari,) a čak i oni koji površno prate tenis znaju koliki značaj Đoković pridaje svojoj ishrani.
U hotelu za migrante morao je da jede ono što mu daju, odnosno što jedu i svi ostali. Sumnjam, blago rečeno, da su „domaćini“ svesno trovali Đokovića već verujem da je reč o tome da njegov organizam drugačije apsorbuje „normalnu hranu“.
O čemu se tačno radi saznaćemo (možda) kada bude objavljen ceo intervju (sredinom februara) u magazinu GQ (nije mi jasno ni zbog čega su sada objavljeni samo delovi tog razgovora). Za sada o „slučaju trovanja“ niko, pa ni sam Đoković, ne želi da priča.
Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.