Adriana Vilagoš osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Rimu 1Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu u disciplini bacanje koplja, jer je u trećoj seriji postigla rezultat od 64.42 metra.

Vilagoš je tako ponovila uspeh sa šampionata Starog kontinenta 2022. u Minhenu, kada je takođe osvojila drugo mesto.

Aktuelna prvakinja Evrope i sveta za atletičarke do 20 godina je sa ovom daljinom oborila rekord Srbije i ispunila normu za učešće na Olimpijskim igrama.

Osim Vilagoš, srpsku atletiku će u Parizu predstavljati i Ivana Španović, Milica Gardašević i Angelina Topić.

U finalu ove discipline takmičila se i Marija Vučenović, koje ostvarila deveti rezultat od 12 finalistkinja sa daljinom od 58.30 metara.

Zlatnu medalju osvojila je Austrijanka Viktorija Hadson rezultatom 64.62, hitac koji je bacila još u prvoj serijidok je treća bila Norvežanka Mari-Terez Obst sa 63.50.