Aleksandar Mitrović doneo pobedu Srbiji protiv Švajcarske u Ligi nacija 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Srbije pobedili su Švajcarsku 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe 4 „A“ divizije Lige nacija.

„Orlovi“ su zasluženo slavili i tako zabeležili prvi trijumf u A ligi nacija ove sezone.

U drugoj utakmici grupe Španija je savladala Dansku sa 1:0 u Mursiji, a strelac pobedničkog gola bio je Martin Zubimendi.

Izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija su poveli u smiraj prvog poluvremena autogolom Nike Elvedija, a Aleksandar Mitrović je duplirao prednost maestralnim golom u 61. minutu.

Sada je na čelu grupe Španija sa sedam bodova, Danska ima šest, Srbija četiri, a Švajcarska je bez ijednog boda.

Narednu utakmicu „orlovi“ igraju već za tri dana kada gostuju Španiji u Kordobi.

Taj meč je na programu u utorak 15. oktobra od 20.45 časova.

Srbija je odigrala sjajnu utakmicu na stadionu „Dubočica“ u Leskovcu i zasluženo slavila.

Ušli su malo bolje u meč izabranici selektora Murata Jakina, ali su reprezentativci Srbije od polovine prvog poluvremena preuzeli inicijativu u igri.

Ređale su se šanse na obe strane, a Srbija je povela u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Slobodan udarac je izveo Lazar Samardžić, lopta je preletela nekoliko fudbalera u petercu protivnika i kada je pala pogodila je defanzivca Švajcarske Niku Elvedija, te završila u mreži Gregora Kobela.

Kako je završila prvo, tako je Srbija nastavila drugo poluvreme.

Napadač Luka Jović se u 47. minutu našao u sjajnoj prilici, ali je i nije iskoristio.

Istrčao je malo iskosa „jedan na jedan“ ispred Kobela, šutirao u padu, ali ga je pogodio u ruku.

U 55. minutu, nakon gužve u šesnaestercu Srbije, Švajcarci su uspeli da stignu do pogotka, ali je taj gol ponišeten zbog ofsajda.

Dva minuta kasnije, ponovo je udarac oprobao Pavlović, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Srbija je duplirala prednost u 61. minutu golom kapitena ekipe Mitrovića. Nakon duge lopte Zdjelara, Mitrović je uspeo da spasi da lopta ne završi u autu, krenu ka golu, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem sa oko 15 metara zatresao mrežu.

U 66. minutu ponovo Jović nije iskoristio veliku šansu. Centrirao je Eraković sa desne strane, a Jović je neometan sa oko četiri metra glavom pogodio Kobela.

Nedeljković je u 71. minutu u kaznenom prostoru oborio Ndoeja, a sudija Soza je pokazao na „belu tačku“. Odgovornost je preuzeo Embolo, šutirao u levi ugao, ali je odlično reagovao golman Srbije Rajković i odbranio njegov udarac.

U 80. minutu, nakon kornera, šutirao je Vidmer glavom, ali je lopta završila za malo pored gola.

Do kraja meča Švajcarska je imala inicijativu, ali je Srbija uspela da sačuva svoju mrežu i zabeleži prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.