Alkaraz osvojio turnir u Buenos Ajresu 1Foto: EPA-EFE/Emilio Naranjo

Karlos Alkaraz pobednik je ATP turnira u Buenos Ajresu.

On je u finalu savladao Britanca Kamerona Norija sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5).

Ovo je bio duel prvog i drugog nosioca na turniru, tačnije drugog i 12. tenisera na svetu sveta, a mladi Španac je do nove titule stigao nakon 90 minuta borbe.

U prvom setu je Alkaraz je stigao do brejka u sedmom gemu u kome su viđene i prve brejk lopte, a nakon toga je osvojio još dva gema za prednost od 1:0 u setovima.

Prelomni momenat drugog seta viđen je već u drugom gemu. Alkaraz je iskoristio priliku za brejk i poveo 2:0 da bi u nastavku oba igrača lako osvajala svoje servis gemove što je nagoveštavalo siguran trijumf za Španca. Ipak, Nori je dođe do brejka i izjednačenja od 5:5 u gemovima.

Ipak, momak rođen u Mursiji je napravio brejk u poslednjem gemu drugog seta i tako došao do sedme titule u sezoni.