Američki teniser Tejlor Fric u polufinalu US opena 1Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se večeras u polufinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobedio četvrtog igrača sveta Aleksandra Zvereva iz Nemačke posle četiri seta, 7:6, 3:6, 6:4, 7:6.

Fric, 12. igrač sveta, pobedio je posle tri sata i 26 minuta i prvi put u karijeri se plasirao u polufinale nekog grend slem turnira.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Fric dobio 7:2.

Zverev je u osmom gemu drugog seta napravio brejk, prednost je sačuvao i izjednačio u meču.

Američki teniser je brejkom u drugom gemu trećeg seta poveo 2:0, a Zverev je vratio brejk u petom setu i posle gema na svoj servis izjednačio na 3:3. Posle toga teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do poslednjeg 10. kada je Fric ponovo napravio brejk i osvojio treći set.

U četvrtom setu teniseri su bili sigurni u gemovima na svoje servise i odigran je taj-brejk, koji je Fric posle prve meč lopte dobio 7:3 i plasirao se u polufinale.

Fric će igrati protiv boljeg iz duela Grigora Dimitrova iz Bugarske i Amerikanca Frensisa Tijafoa.