Argentina posle penala do polufinala Kupa Amerike, Mesi umalo tragičar 1Foto: EPA-EFE/LESLIE PLAZA JOHNSON

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Kupa Amerike, pošto je posle penala savladala Ekvador ukupnim rezultatom 5:3.

Posle regularnog dela meča i produžetaka rezultat je bio nerečen 1:1.

Argentina je povela golom Lisandra Martinesa u 35. minutu, a Ekvador je izjednačio u drugom minutu sudijske nadoknade vremena pogotkom Kevina Rodrigesa.

Junak Argentine u penal seriji bio je golman „Gaučosa“ Emilijano Martinez, koji je odbranio dva penala igračima Ekvadora.

Lionel Mesi šutirao prvi penal i zamalo postao tragičar.

Pokušao je protivničkog golmana da iznenadi „panenkom“, ali se malo preračunao.

Potkopao je loptu, a ona je otišla visoko i udarila je u prečku, a zatim se odbila van gola.

Ipak, njega je sapasao Dibu Martinez koji je još jedan bio pergektan u raspucavanjima.

U polufinalu, Argentina će igrati protiv boljeg iz duela Venecuela – Kanada.