Arsenal slavio u gradskom derbiju i zadržao nade za titulu 1Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Arsenala su ostali u trci za titulu u Premijer ligi nakon teškog gostovanja ekipi Totenhema i pobedi u gradskom derbiju rezultatom 3:2 (3:0).

Sada „tobdžije“ imaju četiri boda od drugoplasiranog Sitija, ali i odigrane dve utakmice više od ljutog protivnika.

Izabranici Mikela Artete su furiozno ušli u derbi i nakon malo više od pola sata igre imali čak tri gola prednosti.

Gosti su poveli u 15. minutu i to autogolom Pjera Emila Hojberga, a nakon kornera koji je izveo Bukajo Saka.

Upravo je reprezentativac Engleske povisio prednost na 2:0 posle jedne kontre svoje ekipe u 27. minutu, da bi kapitalnu prednost doneo Kai Haverc u 38. minutu i to ponovo posle prekida, odnosno kornera koji je izveo Deklan Rajs.

Domaći su smanjili prednost u 64. minutu preko Kristijana Romera, koji je iskoristio grešku golmana protivničke ekipe Davida Raje, a konačan rezultat je u finišu susreta postavio Son iz penala.

Arsenal će u sledećem kolu Premijer lige doćekati Bornmut, dok će Totenhem naredne sedmice najpre gostovati Čelsiju, a potom i Liverpulu.

U drugoj utakmici u istom terminu Bornmut je pobedio Brajton rezultatom 3:0 (1:0).

Strelci za pobednički tim bili su Markos Senesi u 13, Enes Unal u 52. i Džastin Klajvert u 87. minutu.