Atletiko u finalu u LŠ 1Foto:EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Tek se u Madridu videlo od kolike je važnosti bio pogodak Antoana Grizmana za 1:1 na „Emiratima“.

Trenutak odluke u revanšu odigrao se u samom finišu prvog poluvremena – Grizman je ovaj put bio asistent i izbacio je Dijega Koštu koji je loptu poslao pod prečku za konačnih 1:0, odnosno ukupnih 2:1 i finale.

U nastavku je Arsenal opsedao gol Jana Oblaka, ali bez prave šanse za izjednačenje, pa je Atletiko zaslužno otišao u finale. Arsen Venger se tako oprostio od londonskog kluba bez trofeja u evropskim takmičenjima.

Salcburg je u revanšu izborio rezultat za produžetak – 2:0. Golom Haidare i autogolom Sara, austrijski predstavnik „odveo“ je dvomeč u dodatnih pola sata, u kojima ima priliku da ispiše klupsku istoriju.