Barselona ponizila Real u Madridu, Mbape će sanjati VAR 1Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Barselone razbili su Real u Madridu rezultatom 4:0 u najvećoj utakmici španskog fudbala – čuvenom El Klasiku i pokazali da se trenutno nalaze u najboljoj formi u Španiji, pa možda i u čitavoj Evropi.

Ništa nije slutilo na ovakav „potop“ Reala na stadionu „Santiago Bernabeu“.

Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 0:0, a u prvih 45 minuta su izabranici Karla Anćetotija izgledali kao bolji rival na terenu.

Ipak, u drugom poluvremenu smo videli neku sasvim drugačiju Blaugranu.

Blickrig Roberta Levandovskoj je bacio na kolena „kraljeviće“.

Poljski napadač je zatresao mrežu golmana Andreja Lunjina u 54. i 56. minutu i praktično rešio pobednika ovog derbija.

Lamin Jamal je pogodio iskosa u 77. minutu, da bi Rafinja postavio konačan rezultat u 84. minutu kada je lobovao Lunjina.

Real je čak 12 puta uhvaćen u ofsajd zamci na večerašnjem meču, a prednjačio je Kilijan Mbape u tom segmentu.

Briljirala su Barsina deca na ovom derbiju, odnosno klinci koji su prošli kroz čuvenu La Masiju.

Mark Kasado (21 godina) je na izvrstan način „spojio“ sa golom Levandovskom, a Alehandro Balde (21) je uputio perfektan centaršut samo dva minuta kasnije pogodivši Poljaka „u trepavicu“, a ovom potom nije bilo teško da zatrese mrežu.

Kod trećeg gola je briljirao Lamin Jamal (17) i pogodio gol Reala iz teške pozicije, a kod četvrtog gola je Rafina iskoristio jedan dug pas iz poslednje linije tima štopera Injiga Martineza.

Barselona je nakon pobede u 11. kolu pobegla najvećem rivalu na šest bodova prednosti (30-24) na tabeli.

U narednom kolu, Barselona će u gradskom derbiju dočekati Espanjol, dok će Real gostovati Valensiji.