Barski Mornar zaplovio ka Radničkom iz Kragujevca, ali u Tbilisiju neće imati mirno more 1Foto: EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

U Kragujevcu se osluškivalo šta se radi u Podgorici.

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencije barski Mornar, koji je domaćin bio na stadionu Donja Gorica u glavnom gradu Crne Gore, savladao je s 2:1 Dinamo iz Tbilisija.

Golove su dali Đurišić u 20. minutu i Vušurović u 23, a gosti su pogodak nade za revanš u Gruziji 18. jula postigli u četvrtom minutu nadoknade vrmena preko Ugrehelidzea.

Domaćin je od 84. minuta bio bez isključenog Seratlića.

Ko bude uspešniji iz duela ova dva tima, obeležiće u drugom kolu evropski debi kragujevačkog Radničkog.

Petoplasirani tim minulog srpskog prvenstva biće domaćin prve utakmice 25. jula, ali u Leskovcu.

Nedelju kasnije igraće se ili u Podgorici ili u glavnom gradu zemlje koja je dala debitanta na 17. evropskom prvenstvu u Nemačkoj, čak učesnika osmine finala.